Grci teško protiv mladog Arsenala, Standard se spasio

Grčki Olympiacos je stigao do priželjkivanih bodova protiv Arsenala i plasirao se osminu finala, dok je Standard spasio Europsku ligu u sudačkoj nadoknadi.

Posljednje utakmice skupine H Lige prvaka ipak su ponudile neka iznenađenja. Olympiacos je slavio kod kuće 1-0 protiv pomlađene momčadi Arsenala. Naime, Wenger je izveo najmlađi sastav u povijesti Lige prvaka, a našeg Eduarda nije bilo ni na klupi za rezerve. Grci su ušli u utakmicu dosta oprezno jer su znali da im je bod protiv Arsenala dovoljan za prolaz. No, na ruku im je išao i rezultat iz Liegea gdje je AZ imao prednost.

Nakon nezanimljivih prvih 45 minuta, stigao je pogodak za Olympiacos. Domaćin je poveo pogotkom Leonarda, koji je lagano prošao Gilberta i pospremio loptu iza leđa Fabianskog. Grci su iskoristili vodstvo i sačuvali prednost nad iznimno mladom momčadi Topnika. Iako je Arsenal imao nešto veći posjed lopte, Olympiacos je bio konkretniji i bliži novom pogotku. Ne previše interesantna utakmica, u kojoj treba napomenuti da su gosti igrali s momčadi čiji je prosjek godina bio na granici punoljetnosti.

U Liegeu je Standardu za osminu finala trebala pobjeda te poraz Olympiacosa kod kuće. Međutim, AZ-u je pobjeda donosila plasman u Europsku ligi. I kada su se domaćini najmanje nadali, nizozemski prvak je poveo. Gosti su došli u vodstvo nakon odlične kontre iz koje je zabio napadač Jeremian Lens. Nizozemci su veći dio susreta igrali na kontre i upravo im je prednost na poluvremenu dodatno olakšala situaciju.

>> Liga prvaka: Inter i Barca pobjedama do prolaza

>> Švabe deklasirale Unireu, Kanoute srušio Rangerse

Standard je imao veći posjed lopte te se više igralo na polovici AZ-a. No, gosti su bili čvrsti u obrani i, da su bili više koncentrirani, mogli su zabiti još poneki pogodak iz kontre. Dembele i El Hamdaoui su radili dosta problema domaćoj obrani, ali nisu iskoristili nekoliko vrlo izglednih prilika. Ipak, u 90. minuti Bolat donosi veliku radost domaćinu. S druge strane, AZ je ostao bez proljeća u Europi.