Kakav prvijenac

Najljepši gol prvog dana Lige prvaka? 'Na Perišićev udarac se nisam ni pomaknuo'

Vratar engleskog nogometnog premierligaša Arsenala, Poljak Wojciech Szczesny, priznao je da nije imao nikakve šanse obraniti udarac hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića čiji je pogodak dobio prvaku Njemačke bod na otvaranju Lige prvaka...

Nizozemski reprezentativac Robin van Persie doveo je goste u vodstvo pet minuta prije kraja prvog poluvremena, a to je vodstvo Arsenal čuvao sve do 88. minute. Tada je na scenu stupio hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić koji je prekrasnim volejem pogodio za konačnih 1-1.

''Dogodi se s vremena na vrijeme da uđu takve lopte. Nisam se ni pomakao, bio sam bez ikakvih šansi obraniti taj udarac'', rekao je Poljak za Sky Sports.

''Bio je to pošten remi, jer smo u drugom poluvremenu bili pod velikim pritiskom. Mislim da je Borussija zaslužila taj bod'', zaključio je Szczesny.

Bio je to premijerni pogodak Ivana Perišića za dortmundsku Borussiju u službenim utakmicama.

U skupini G je Šahtar gostovao kod Porta, a Hulk je vjerojatno uz Perišića zabio najljepši pogodak večeri. Naravno da niti Patov gol u prvoj minuti protiv Barcelone ne možemo ne spomenuti. Zabiti Barci nakon samo 24 sekunde na Camp Nou, a pritom pretrčavši cijelu obranu, vrijedno je pohvale.