Nogometaši Manchester Uniteda u 85. su minuti pronašli put do minimalne pobjede (1-0) u gostima kod Valencije u 2. kolu skupine C Lige prvaka...

Dvije su posljednje utakmice ovih klubova u Ligi prvaka na stadionu Mestalla završile rezultatom 0-0, a malo je nedostajalo da se u srijedu to dogodi i treći put.

No, takav je scenarij pet minuta prije isteka regularnog vremena spriječio Meksikanac Javier Hernandez koji je u igru ušao samo osam minuta ranije. Nani je gurnuo loptu prema Federicu Machedi, koji je svega nekoliko sekundi prije toga zamijenio Dimitra Berbatova, Talijan je s desne strane pronašao Hernandeza, a ovaj ljevicom s vrha kaznenog prostora matirao Cesara.

U prilično slaboj utakmici, sa samo četiri udarca unutar okvira golova, engleski doprvak je došao do prve ovosezonske pobjede u najelitnijem europskom klupskom natjecanju. Zanimljivo je i da mu je to tek drugi trijumf u 19. odigranoj utakmici u Španjolskoj. Valencia je, pak, prekinula niz od 11 utakmica bez europskih poraza na svome stadionu.

Manchesteru se u vodstvu u skupini C pridružio Rangers koji je u svome Glasgowu s 1-0 svladao turskog prvaka Bursaspor. Jedini je pogodak u 18. minuti postigao Steven Naismith nakon dodavanja Kirka Broadfoota.

Podsjetimo, hrvatski napadač Nikica Jelavić nema pravo nastupa za Rangers u Ligi prvaka.