Nervoza trenera Dinama

Jurčić dijelio lekcije novinarima, Mourinho priznao: Ovo je bilo savršeno!

Nakon što je Real pregazio njegovu momčad u prvih 20 minuta utakmice, Kruno Jurčić opet je imao kritike na račun - drugih.

Nakon Realove pobjede (6-2) nad Dinamom u petom kolu D-skupine Lige prvaka trener hrvatskog prvaka Krunoslav Jurčić čestitao je Madriđanima i zaželio im - naslov europskog prvaka.

''Nadam se da je Real Madrid najbolja momčad u Ligi prvaka. Navijač sam Reala i volio bih da osvoji Ligu prvaka. Dvije ili tri momčadi imaju kvalitetu za naslov prvaka, no ako Real nastavi na ovakvoj razini mislim da može pobijediti'', sipao je Jurčić bombone na press konferenciji.

>> Pogledajte jedan od najtežih poraza Dinama u povijesti!

''Vrlo je teško objasniti što se dogodilo nakon ovakvog poraza. Očekivao sam da će moji igrači biti impresionirani, ali ne tako jako. Bili smo potpuno blokirani u prvih deset minuta.

''Ovakvi su porazi cijena učenja koju plaćamo. Moramo proizvoditi igrače kada ih ne možemo kupovati.''

Obrušio se potom Jurčić na hrvatske novinare, koji su mu prigovorili na izmjenama.

''Moramo se usredotočiti na učenje. Svi. Vi novinari također. Morate se naučiti analizirati taktičke postave. Nema te trenerske izmjene koja bi bila pogrešna.''

Jose Mourinho utakmicu je prokomentirao kratko:

''Bila je to savršena večer, zabili smo šest golova, navijači i igrači dobro su se zabavili. Pred kraj utakmice malo nam je pala koncentracija. Hrvati su se malo ohrabrili i kaznili nas dvama pogocima. Nisam zabrinut. Takve se stvari događaju.''

Na koncu je Mourinho sportski zaželio ozdravljenje Titu Vilanovi, pomoćnom Barceloninu treneru koji je u srijedu operirao tumor na zaušnoj žlijezdi. S Vilanovom se sukobio tijekom uzvratne utakmice Španjolskog superkupa prije tri mjeseca, kada mu je gurnuo prst u oko.