Golijada u Madridu!

Pogledajte jedan od najtežih poraza Dinama u povijesti!

U petom kolu Lige prvaka Dinamo je na Santiago Bernabeuu izgubio od Real Madrida 6:2…

Strijelci za Real bili su Karim Benzema (2, 66), Jose Callejon (6, 49), Gonzalo Higuain (9) i Mesut Ozil (20), dok su prve pogotke za Dinamo u ovosezonskoj Ligi prvaka postigli Fatos Beqiraj (81) i Ivan Tomečak (90).

Izvršnog predsjednika Dinama Zdravka Mamića tjednima je prije susreta proganjala noćna mora zbog koje se poželio „eutanazirati“. Slutio je Maminjo katastrofu „modrih“ Santiago Bernabeuu, ali vjerojatno nije pomišljao da bi u devetoj minuti mogli gubiti 3:0, a u prvih dvadeset minuta 4:0.

Impresionirani i potpuno zbunjeni istrčali su „modri“ na velebni stadion Real Madrida. Nisu su se pošteno ni okrenuli, a već je bilo 1:0 za Real. Kombinirali su Ozil i Benzama, a nakon duplog pasa Benzema je u 2. minuti odmjerenim udarcem pogodio donji lijevi kut Ivana Kelave. Već četiri minute kasnije Real je ponovno zabio. Ozil je odigrao dugi pas na Benzemu, ovaj glavom spušta loptu na Callejona koji pogađa mrežu Dinama udarcem s ivice šesnaesterca.

Tek što se ušlo u devetu minutu utakmice Higuain je probio po desnoj strani, „lažnjakom“ zavarao Kelavu i poslao loptu u nebranjenu mrežu. Kad je Ozil povisio na 4:0 u 20. minuti pobojali smo se da bi moglo doći do neviđenog debakla „modrih“. Međutim, „kraljevi“ su u nastavku prvog dijela utakmice smanjili gas, a „modri“ su se koliko-toliko probudili iz nokdauna.

No ipak, tek što je počelo drugo poluvrijeme, u 49. minuti Callejon je povećao na 5:0. Karim Benzema zabio je u 66. Minuti za 6:0. U tom trenutku malo tko se mogao ponadati da će Dinamo uspjeti spasiti čast. Ali, upravo se to dogodilo. Fatos Beqiraj i Ivan Tomečak „ušminkali“ su poraz dvama pogocima u zadnjih desetak minuta. Beqiraj je u 81. minuti postigao prvi pogodak Dinama u ovosezonskoj Ligi prvaka, a u sudačkoj nadoknadi Ivan Tomečak postavio je konačnih 6:2.

Dinamo je bio na pragu svojeg najvećeg poraza u povijesti u europskim kupovima, no, izvukao se u posljednji trenutka. Do sada su 'modri' gubili najviše po četiri razlike. Barcelona je 1961. pobijedila Dinamo 5:1 u Kupu velesajamskih gradova, dok su Atletico Madrid 65', Tottenham 98' i Ajax 2011. slavili po 4:0. Dakle, dva najveća poraza Dinamo je pretrpio pod ravnanjem Krune Jurčića.

U drugoj utakmici skupine D Lige prvaka Lyon i Ajax odigrali su utakmicu bez golova. Real je prvi na ljestvici skupine D sa stopostotnim učinkom u pet odigranih kola, Ajax je drugi sa osam osvojenih bodova, Lyon treći sa pet, a Dinamo je posljednji bez osvojenih bodova. U posljednjem kolu Dinamo dočekuje Lyona u Zagrebu, a Ajax Reala u Amsterdamu.

Tijek utakmice...

90' GOOOL!!! Ivan Tomečak je smanjio na 6:2.

83' Škarice Benzeme, lopte je pogodila gredu. Doista fantastilan potez francuskog reprezentativca.

81' GOOOL!!! Dinamo je smanjio na 6:1. Strijelac je Fatos Beqiraj.

66' GOOL!!! Strijelac je Benzema. Real vodi 6:0.

63' Izašao je Vida, ušao je Arijan Ademi.

59' Kelava brani udarac Higuaina.

57' U ovom trenutku čuje se pjesma navijača Dinama koji su se smjestili na vrhu Bernabeua.

56' Nastavlja se ista priča, pitanje je samo koliko će Real postići golova do kraja utakmice. Nadajmo se da će i Dinamo zabiti barem jednom.

49' Dinamo je na pragu svojeg najvećeg poraza u povijesti u europskim kupovima. Do sada su 'modri' gubili najviše po četiri razlike. Barcelona je 1961. pobijedila Dinamo 5:1 u Kupu velesajamskih gradova, dok su Atletico Madrid 65', Tottenham 98' i Ajax 2011. slavili po 4:0. Dakle, dva najveća poraza Dinamo je pretrpio pod ravnanjem Krune Jurčića.

49' GOOOL!!! Strijelac je Callejon! Real vodi 5:0.

46'Počelo je drugo poluvrijeme. Leko je ušao umjesto Alispahića.

45' Kraj prvog poluvremena. Real vodi protiv Dinama 4:0.

43' Prvi udarac "modrih" u okvir Realovih vrata. Adan je lako ukrotio udarac Alispahić.

42' Prvi korner za Dinamo, međutim, bez ozbiljnije prijetnje po vrata Reala,

30' Nakon pola sata igre, možemo reći kako se ostvaruje najgora noćna mora izvršnog predsjednika Zdravka Mamića. Plašeći se visokog poraza Maminjo je rekao kako bi se najradije "eutanazirao" pred utakmicu s Realom. Ispada, da je strah bio opravdan. Ovakvo poniženje još nije viđeno u Ligi prvaka, barem se mi ne sjećamo da je netko u elitnom natjecanju gubio 3:0 u prvih deset minuta ili 4:0 u prvih dvadeset minuta...

22' Beqiraj je krenuo sam prema golu Reala, Lass ga je povukao za dres, no sudac se nije oglasio. Možda je Beqiraj malo zakasnio s padom, ali prekršaj je bio očigledan, negdje na rubu šesnaesterca.

20' GOOOL!!! Ozil je strijelac. Real vodi 4:0.

17' Prekršaj za Dinamo nekih dvadesetak metara od gola Reala. Ibanez puca preko gola.

14' Umalo 4:0. Lass je iz blizine pucao preko gola na povratnu loptu Ozila.

9' GOOOL!!! Strijelac je Higuain! Argentinski napadač probio je po desnoj strani, lažnjakom zavarao Kelavu i posalo loptu u nebranjenu mrežu.

6' GOOOL!!! Strijelac je Callejon! Ozil je odigrao dugi pas na Benzemu, ovaj glavom spušta na Callejona koji pogađa s ivice šesnaesterca.

2' GOOOL!!! Strijelac je Benzema. Kombinirali su Ozil i Benzama, i nakon duplog pasa Karima Benzema pogodio je donji lijevi kut Ivana Kelave.

Službeni sastavi:

Real Madrid: Adán - Lass, Varane, Ramos, Coentrao - Callejón, Xabi Alonso, Nuri Sahin, Özil - Benzema, Higuaín.

Dinamo: Kelava – Vida, Tonel, Cufre, Ibanez – Badelj, Calello, Alispahić, Sammir, Kovačić – Beqiraj.