Inter u finalu nakon 38 godina: 'Mourinho je fenomen!'

Kapetan nogometaša Intera, argentinski veteran Javier Zanetti, smatra da ne njegova momčad odigrala veličanstvenu utakmicu u uzvratnom dvoboju polufinala Lige prvaka, protiv Barcelone na Nou Campu...

Barcelona je sjajnim golom Piquea u 84. minuti pobijedila s 1-0, ali to pobjedniku Lige prvaka u prošloj sezoni nije bilo dovoljno, s obzirom na slavlje Intera na San Siru s 3-1. Uspjeh Intera je tim vredniji, ako se zna da je od 28. minute igrao bez isključenog Thiaga Motte.

'Bili smo na velikom iskušenju, ali smo zaslužili finale u Madridu. Bili smo izvanredni! Uspjeli smo zadržati koncentraciju na utakmicu svih 90 minuta. Osim toga, izuzev crvenog kartona Motte, pokazali smo veliki momčadski duh, to je bilo najvažnije. Misli su nam već usmjerene prema Madridu, ali i prema završnici talijanskog prvenstva', izjavio je Zanetti za Rai Uno.

Nevjerojatna je ovo sezona za nas. U igri smo za tri trofeja. Možemo biti prvaci Europe, prvaci Italije i pobjednici domaćeg Kupa

Inter je izborio svoju prvu utakmicu za naslov prvaka Europe nakon 1972. godine. Tada su, u finalu bivšeg Kupa prvaka, izgubili u Rotterdamu od Cruyffovog Ajaxa s 2-0.

Svi u Interu su oduševljeni načinom koji su prvo u osmini finala izbacili Chelsea, a potom i u polufinalu Barcelonu, momčad koja tako neće doći u priliku braniti prošlogodišnji naslov.

'Mourinho je fenomen! Što drugo mogu reći o tom genijalcu. Sretan sam, neviđeno sam sretan i valjda se baš tako osjeća svaki navijač Intera ove srijede', radosno je komentirao vlasnik Intera Massimo Moratti.

'Nevjerojatna je ovo sezona za nas. U igri smo za tri trofeja. Možemo biti prvaci Europe, prvaci Italije i pobjednici domaćeg Kupa. To je strašna statistika i u svakom od ta tri slučaja smo strahovito blizu cilja.'

Moratti je za kraj komentirao i ogled na Camp Nou. 'Mogao se vidjeti nevjerojatan karakter svakog od naših igrača, kao i našeg trenera. Svi su napravili savršen posao, od prve do zadnje minute. Stalno smo znali što radimo, znali smo sljedeći potez i ostvarili ogroman uspjeh', završio je Moratti.