Nakon Lyona u četvrtfinalu Lige prvaka će igrati i aktualni francuski prvaci, igrači Bordeauxa. Tako će Francuska jedina uz Englesku imati dva predstavnika u toj fazi uglednog natjecanja...

Nakon što je Bordeaux pobijedio u prvom ogledu u Grčkoj 1-0, od Olympiacosa su bili bolji i u uzvratu 2-1, makar nije bilo niti malo lagano da momčad Laurenta Blanca izbori ukupnu pobjedu.

Utakmica je za Bordeaux počela idealno. Prednost 1-0 iz Pireja već su u petoj minuti podigli na dva pogotka prednosti. Sjajni Yoann Gourcuff, njihov idejni vođa na travnjaku, savršeno je izveo slobodni udarac. Skroz iskosa, s lijeve strane, u velikom luku je gađao suprotni gornji kut vratiju Nikopolidisa, te je i pogodio.

Rani pogodak je dodatno morao prisiliti gostujuće igrače da još silovitije krenu prema suparničkim vratima, a pritom su i ostavljali više prostora u svojoj obrani.

>> FOTO: Izvrsni Messi sredio 'Švabe' za četvrtfinale!

Bordeaux je propustio povećati prednost, ali je u 60. minuti dobio novi vjetar u leđa budući je Derbyshire u tom trenutku dobio drugi žuti karton.

No, samo pet minuta kasnije nastao je muk u Bordeauxu, jer je Mitroglou sjajno reagirao nakon izvedenog auta. Lijepo se zagradio, pustio loptu da prođe kraj njega, okrenuo se i sa više od 20 metara zabio za 1-1. Inače, samo 60-ak sekundi prije pogotka je Mitroglou ušao u igru.

Već u 68. minuti su momčadi bile izjednačene i po broju igrača na travnjaku. Kapetan domaćih Diarra je dobio drugi žuti karton, što je označilo da grčki prvak može još žešće krenuti po pogodak koji bi im donio plasman u četvrtfinale.

No, u tome nisu uspjeli, makar su nekoliko puta opasno zaprijetili. No, kazna je uslijedila na drugoj strani, a Chamakh je u 88. minuti pogotkom spriječio bilo kakve iznenađenje. Nabačenu loptu na drugu stativu marokanski napadač je pokupio glavom nakon sjajnog skoka i u tom momentu je moglo krenuti veliko slavlje na Chaban-Delmas stadionu.

Recimo da je potencijalni hrvatski reprezentativac, Gregory Sertic, u igru ušao u 84. minuti umjesto Plašila.