VIDEO Eduardo: A slavili su kad su nas izvukli

Hrvatski reprezentativac nakon velike pobjede u Rimu stao u obranu 'malih' klubova s istoka Europe…

Nogometaši Šahtara su u srijedu navečer, na rimskom Olimpicu, napravili veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka. Pobijedili su prvom ogledu osmine finala na papiru favoriziranu Romu 3-2...

Hrvatski nogometaš Darijo Srna je s kapetanskom vrpcom oko ruke odigrao svih 90 minuta u Rimu, dok je drugi hrvatski reprezentativac kod Ukrajinaca, Eduardo, ušao u igru u 66. minuti. Baš je Eduardo dan poslije gostovao na internetskoj-stranici UEFA-e, te pričao o slavlju svoje momčadi.

Mogu reći da smo spremni i dalje ugodno iznenađivati nogometnu Europu

''Izgleda da ima mnogo ljudi koji ne vjeruju da se kvalitetni nogometni klubovi nalaze u istočnoj Europi. Imao sam dojam da rijetki vjeruju u nas prije ovih utakmica'', krenuo je Eduardo i nastavio:

''Čitao sam novine i slušao izvještaje u kojima se Rimljani naglašeno izražavali sreću nakon ždrijeba. Moglo se naslutiti da se već vide u četvrtfinalu, bili smo im laka lovina. No, ova naša pobjeda je dokaz da nije tako, a usporedno s tim mogu reći da smo spremni i dalje ugodno iznenađivati nogometnu Europu.''

Ipak, Eduardo je malo smanjio svoj optimizam, te je najavio:

''Svi smo oduševljeni ovom pobjedom, no jasno nam je da nismo napravili kompletan posao. Čeka nas još domaćih 90 minuta i u njima se svašta može dogoditi. Ipak, ova naša pobjeda je velika i dokaz da smo spremni u svakom pogledu i za bilo koga.

Eduardo je za kraj podvukao da nije bilo lako odigrati prvu natjecateljsku utakmicu nakon duljeg vremena.

''Imali smo veliku pauzu i nije bilo lako. No, dokazali smo da možemo kvalitetno i napadati, ali i braniti se - za kraj je rekao hrvatski nogometni reprezentativac.