Dramatičnu su utakmicu u sklopu 4. kola skupine G Lige prvaka odigrala dva najtrofejnija kluba tog natjecanja, Milan i Real Madrid na San Siru. Završilo je na kraju bez pobjednika 2-2...

Real je bolje otvorio susret i u prvih je 45 minuta bio apsolutno dominantna momčad. Pred golom Christiana Abbiatija redali su se prilikama Gonzalo Higuain, Angel Di Maria i Cristiano Ronaldo, ali njihovi su pokušaji ili završavali u rukama Abbiatija ili pokraj vratiju.

Bilo je tako sve do 45. minute kada je Higuain iskoristio sjajno proigravanje Di Marije u kazneni prostor i lijepo desnicom pogodio donji desni kut Abbiatijevog gola. U prvom poluvremenu Milan je bio apsolutno podređen na travnjaku, a u tom je periodu jedinu pravu priliku za “rossonere” propustio realizirati Zlatan Ibrahimović. Dogodilo se to u 23. minuti, a udarac švedskog napadača skinuo je Realov vratar Iker Casillas.

Stvari su za Milan krenule na bolje u 60. minuti kada je Massimiliano Allegri uveo džokera s klupe Filippa Inzaghija umjesto Ronaldinha. Inzaghi je dvama golovima donio Milanu potpuni preokret. Prvo se u 68. našao na pravom mjestu, te je glavom loptu pospremio u gol nakon što Casillas nije uspio ukrotiti udarac Ibrahimovića, a potom je deset minuta poslije nakon proigravanja Gennara Gattusa poslao loptu ispod Realovog vratara. Kod vodećeg gola Milana treba spomenuti da je linijski sudac previdio očito Inzaghijevo zaleđe.

Ipak, od prvog poraza na trenerskoj klupi Reala Josea Mourinha je spasio također “džoker” s klupe, Sergio Leon, koji je zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade. Leon je ušao u 80. minuti umjesto Pepea, a 13 minuta kasnije iskoristio je lijepu asistenciju Karima Benzeme u prostor i iskosa s desne strane kroz noge matirao Abbiatija.

U drugoj odigranoj utakmici skupine Auxerre je na domaćem travnjaku pobijedio Ajax 2-1. Odlučujući gol za prve bodove francuskog prvoligaša u Ligi prvaka ove godine zabio je Steven Langil u 84. minuti. Uspio je Langil proturiti loptu kroz noge Maartenu Stekelenburgu iskosa iz neposredne blizine s desne strane, nakon što ga je prethodno proigrao Kamel Chafni brzo izvevši slobodni udarac na nepostavljenu Ajaxovu obranu.

Prethodno su golove na utakmici postigli Frederic Sammaritano (za 1-0 Auxerrea u 9. minuti) i Toby Alderweireld (za 1-1 Ajaxa u 79. nakon asistencije Luisa Suareza).

Ljestvicu skupine G predvodi Real s deset bodova, te je praktički osigurao prolaz u nokaut-fazu natjecanja, a drugoplasirani Milan, trećeplasirani Ajax i posljednji Auxerre još svim imaju šanse za prolaz dalje i borit će se za drugo mjesto.