Rekordi Barcelone

Novi hat-trick Messija, čudesni APOEL na pragu osmine finala!

Nogometaši ciparskog Apoela i dalje su najveće iznenađenje ovogodišnje Lige prvaka. Nitko im nije davao mnogo šanse u skupini G gdje su još Porto, Šahtar i Zenit, a oni su dva kola prije kraja na prvom mjestu ljestvice sa 8 bodova...

Ovog utorka je APOEL na svom travnjaku pobijedio Porto s 2-1 i tako od maksimalnih šest uzeo četiri boda protiv uglednog portugalskog suparnika. Infarktna je bila završnica te utakmice u koju je APOEL ušao s prednošću od 1-0. Iako je Porto bio nešto bolji, domaćin je vodio 1-0 pogotkom Almeide iz jedanaesterca u 42. minuti. Recimo da je isti igrač zabio gol i na Dragao stadionu.

No, istom je mjerom uzvratio Hulk koji je s bijele točke pogodio za izjednačenje u 89. minuti. Porto je tada dobio stimulans da krene svim snagama naprijed i lovi drugi pogodak, no uslijedilo im je novo prizemljenje. Iz kontre je APOEL u 90. došao do pobjede, a velikim junakom je postao Gustavo Manduca.

Barcelona je u skupini H vrlo lako pobijedila Viktoriju u Pragu s 4-0. Bila je to večer rekorda za Barcelonu, pa recimo da je momčad tako Josep Guardiola vodio po 200. put. Pritom je popularni Pep ostvario impresivan učinak od 144 pobjede, 39 remija i samo 17 poraza.

Najbolji igrač na utakmici u utorak je bio Lionel Messi koji je postigao tri od četiri gola katalonske momčadi. Time je Messi došao do brojke od 202 pogotka u dresu Barcelone: 132 pogotka je postigao u Primeri, 42 u Ligi prvaka, 17 u Kupu kralja, osam u Španjolskom superkupu, jedan u Europskom superkupu i dva na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Do rekorda je došao i vratar Victor Valdes. Naime, nakon ove utakmice je došao do 867 minuta kako nije primio pogodak i time je postao apsolutni rekorder katalonskog kluba. Posljednji je gol Valdes primio u 5. kolu Primere kada ga je na gostovanju kod Valencije u 23. minuti matirao Pablo Hernandez.