VIDEO Arsenal slavi: 'Pobijedili smo Barcu njenim oružjem'

Obje momčadi vole napad više od obrane, a jedino se tako može pobijediti Barcelona.

''Ovo je dvoboj koji se igra 180 minuta. Lijepa pobjeda, dat će nam samopouzdanje za uzvrat, ali to je sve'', prokomentirao je 2-1 slavlje protiv Barcelone u prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka Arsenalov igrač Cesc Fabregas...

''Pokazali smo ovdje da znamo, ne ponovimo li to u Barceloni značaj ovoga bit će nikakav'', nastavio je nogometaš ponikao u Barceloninoj školi.

Upitan što se promijenilo u odnosu na prošlu sezonu kada je Barcelona izbacila "topnike" iz Lige prvaka nakon 2-2 u Londonu i 4-1 u Barceloni, Fabregas je odgovorio:

''Nemamo petoricu ili šestoricu na popisu ozlijeđenih igrača. To je prvo. Drugo, godinu smo dana stariji, dovoljno smo zreli za velike utakmice.''

Utakmicu je prokomentirao i Robin van Persie čiji je gol iz 78. minute poravnao rezultat na 1-1.

''Moje je mišljenje, zapravo mišljenje sviju nas, da protiv Barcelone nema uzmaka. Toliko su dobri da će to na kraju kazniti. Zato smo morali put do pobjede tražiti kroz njihov stil igre. Imali smo i sreće, ali ova je pobjeda fantastična.''