Automoto
Automoto
Dovizioso otpao u prvom zavoju

MotoGP: Quartararo slavio u Barceloni i preuzeo vodstvo u ukupnom poretku

Quartararo je slavio na prve dvije utrke u sezoni vožene također na tlu Španjolske u Jerezu, da bi na sljedećih pet natjecanja ostao bez mjesta na pobjedničkom postolju.

Francuski motociklist Fabio Quartararo (Yamaha) pobjednik je Velike nagrade Katalonije u razredu MotoGP, nakon što je prvi prošao ciljem na stazi u Barceloni i tako stigao do trećeg ovosezonskog trijumfa, čime se vratio i na vodeću poziciju u svjetskom prvenstvu.

U Barceloni se vratio pobjedničkim navikama, a slavio je ispred dvojice Španjolaca na Suzukijima, drugoplasiranim Joanom Mirom i trećeplasiranim Alexom Rinsom.

Quartararo je ponovno na vrhu ukupnog redoslijeda sa 108 bodova, osam više od Mira i 18 više od Španjolca Mavericka Vinalesa (Yamaha) koji je utrku u Barceloni završio na devetom mjestu.

Dovizioso se sudario u prvom zavoju

Vodeći do ove utrke Talijan Andrea Dovizioso (Ducati) utrku je završio u prvom zavoju nakon sudara s Francuzom Johannom Zarcom (Ducati).

U razredu Moto 2 treću ovosezonsku pobjedu ostvario je Talijan Luca Marini (Kalex) koji je sa 150 bodova vodeći u ukupnom redoslijedu ispred sunarodnjaka Enee Bastianinija sa 130.

U razredu Moto 3 slavio je 22-godišnji Južnoafrikanac Darryn Binder (KTM), mlađi brat Brada Bindera koji vozi u najjačem MotoGP razredu, kojemu je to prva pobjeda u utrkama svjetskog prvenstva. Japanac Ai Ogura je vodeći u ukupnom redoslijedu sa 122 boda, tri više od drugoplasiranog Španjolca Alberta Arenasa.

Sljedeće okupljanje najboljih motociklista svijeta će se dogoditi 11. listopada, kad će se na stazi u Le Mansu boriti za Veliku nagradu Francuske.