Automoto
Automoto

MotoGP: Pedrosi druga pobjeda sezone u napetoj završnici

Španjolac Dani Pedrosa na Repsol Hondi pobjednik je Velike nagrade Njemačke, devete utrke motociklističkog SP-a. Španjolac je slavio ispred sunarodnjaka Jorgea Lorenza na Yamahi i momčadskog kolege Australca Caseya Stonera...

U vrlo uzbudljivoj utrci sa pregršt uzbuđenja, slavio je Pedrosa koji je u utrku krenuo s druge pozicije, dok njegov momčadski kolega Stoner i drugu utrku zaredom nije uspio obraniti najbolju startnu poziciju postignutu na kvalifikacijama dan ranije. Baš kao i na prošloj utrci, Australac je završio na trećem mjestu, iza aktualnog svjetskog prvaka Jorgea Lorenza koji ga je u posljednjem zavoju utrke pretekao i spriječio da poveća svoju bodovnu zalihu za četiri boda.

Spomenuti trojac ušao je u cilj u razmaku od samo sekunde i pol, dok je četvrtoplasirani Dovizioso zaostao 10 sekundi.

U ukupnom poretku Lorenzo je pretjecanjem Stonera u posljednjem krugu smanjio zaostatak za Australcem za četiri boda i ta razlika sada iznosi 15 bodova. Pedrosa je ostvario drugu pobjedu sezone i s novih 25 bodova skočit će u ukupnom poretku vozača sa sedmog na peto mjesto. Valentino Rossi, koji je startao kao 15. i vozio ozlijeđen, završio je na devetom mjestu i upisao novih sedam bodova.
Iduća utrka vozi se za tjedan dana u SAD-u na stazi Laguna Seca.