Automoto
Automoto
prvi put u sezoni

Lewis Hamilton slavio u Ferrarijevu dvorištu i preuzeo vrh poretka!

Prvi put ove sezone Lewis Hamilton vodeći je čovjek ukupnog poretka vozača Svjetskog prvenstva Formule 1.

Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes) u nedjelju je četvrti put u karijeri slavio na utrci SP-a Formule 1 za Veliku nagradu Italije. Britanac se probio i na čelo ukupnog redoslijeda s tri boda prednosti ispred Nijemca Sebastiana Vettela (Ferrari), koji je osvojio treće mjesto na stazi u Monzi. Nijemac je do ove utrke bio je na vodećoj poziciji u borbi za naslov svjetskog prvaka, a Hamilton je sada prvi put vodeći čovjek ukupnog poretka u ovoj sezoni.

U Monzi je sve bilo u znaku Ferrarija koji slavi 70 godina postojanja, ali je Hamilton pokvario zabavu i pokupio sve što je mogao ovog vikenda. Prvo je u subotnjim kvalifikacijama 69. put u karijeri izborio prvu startnu poziciju te time postao apsolutnim rekorderom s jednim "pole positionom" više od legendarnog Nijemca Michaela Schumachera, a potom je u nedjelju bio bez prave konkurencije na putu prema svojoj 59. pobjedi u karijeri, a šeste u ovoj sezoni.

Drugo mjesto je osvojio Hamiltonov momčadski kolega Finac Valtteri Bottas, a treći je do cilja stigao Ferrarijev kandidat za svjetskog prvaka Nijemac Sebastian Vettel.

Nakon 13. utrke sezone Hamilton u ukupnom redoslijedu vodi sa 238 bodova, tri više od drugoplasiranog Vettela. Treći je Bottas sa 197 bodova.

Sljedeća utrka SP-a formule 1 je na rasporedu 17. rujna, a vozit će se za Veliku nagradu Singapura.