Automoto
Automoto
Dominirao od starta

Formula 1 se vratila u Australiju: Leclerc pobijedio, katastrofa za svjetskog prvaka!

Charles Leclerc je bio najbrži na Velikoj nagradi Australije, trećoj utrci sezone Formule 1.

Pobjednik Velike nagrade Australije je Charles Leclerc u Ferrariju, on je trijumfirao ispred Sergija Pereza u Red Bullu i Georgea Russella u Mercedesu.

Velike nagrade Australije nije bilo u kalendaru Formule 1 od 2019., utrka je bila otkazana i 2020. i 2021. godine zbog pandemije koronavirusa. Sada se vratila u punom sjaju, cijeli ovaj vikend s tribina okolo staze utrkivanja je pratilo više od 400.000 navijača, a najviše razloga za zadovoljstvo u konačnici imaju u Ferrariju.

Leclerc je do pobjede odjurio s pole positiona, njegov Ferrari funkcionirao je besprijekorno i ovaj 25-godišnjak iz Monaca bi se svaki put, kako nakon starta tako i nakon povlačenja safety cara, vrlo brzo odvojio od pratnje. U potpunosti je Leclerc iskontrolirao utrku i došao do pobjede kojom je povećao vodstvo u poretku vozača.

Leclercov momčadski kolega Carlos Sainz u ranoj fazi utrke je napravio pogrešku i izletio, njegov bolid je završio u šljunku i više ga nije uspio pokrenuti.

Verstappenov Red Bull drugi put otkazao poslušnost

Pravu katastrofu doživio je aktualni svjetski prvak Max Verstappen na čijem se Red Bullu u 39. krugu dogodio požar. Bolid mu je otkazao poslušnost i Nizozemac je morao odustati u trenutku dok je bio na drugom mjestu te je tako ostao bez sigurnih 18 bodova.

Poslije ovakvog ishoda Leclerc u poretku vozača ima 71 bod, na drugom mjestu je Russell s 37, slijede Sainz (33) i Perez (30). Lewis Hamilton je na petom mjestu s 28 bodova dok je Verstappen tek šesti, s 25 bodova osvojenih zahvaljujući pobjedi na Velikoj nagradi Saudijske Arabije.

Verstappen nije uspio završiti dvije od prve tri utrke sezone i to je svakako golemi razlog za brigu u Red Bullu.

Iduća utrka je Velika nagrada Emilije-Romagne koja će se voziti u nedjelju 24. travnja na stazi Imola u San Marinu.