Automoto
Automoto
Ipak završio treći

Bottas obranio pole-position i slavio u posljednjoj utrci sezone

Bottas je bio u igri za drugo mjesto u ukupnom poretku, ali je unatoč pobjedi završio treći.

Finac Valtteri Bottas u Mercedesu pobjednik je posljednje utrke Svjetskog prvenstva formule 1 održane u Abu Dhabiju.

Bottasu je to treća pobjeda u karijeri, a sve tri je ostvario ove sezone. Prvu je izborio u Rusiji, a drugu u Austriji.

Finac je startao s prve pozicije i vodstvo zadržao do kraja utrke. Drugo mjesto osvojio je njegov momčadski kolega i novi svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton, a treći je bio Nijemac Sebastian Vettel u Ferrariju.

Utrka za naslov prvaka je bila riješena već prije mjesec dana, a u posljednjoj utrci odlučivalo se u drugom mjestu u ukupnom poretku. Za mjesto doprvaka borili su se Bottas i Vettel, a premda je Finac slavio, to nije bilo dovoljno jer Vettel bio treći i na koncu je zauzeo drugo mjesto u ukupnom poretku sa 12 bodova više od Bottasa.

Hamilton je okončao sezonu sa 363 boda, Vettel je drugi sa 317, a Bottas je sakupio 305 bodova.