Automoto
Automoto

Alonsova rasprodaja ugleda: 'Nisam znao da smo tako spori'

Fernando Alonso upropastio je druge kvalifikacije zaredom, ove subote u Istanbulu...

Dvostruki svjetski prvak bio je prilično brz na jutarnjem subotnjem treningu i činilo se da bi mogao ugroziti vodeće na kvalifikacijama. No, to se nije dogodilo. Ispao je već u drugoj rundi i startat će s 12. mjesta, zahvaljujući između ostalog i svojim pogreškama u brzim krugovima. Timski kolega Felipe Massa uspio ga je pobijediti iako je gubio u odnosu na Španjolca tijekom cijelog vikenda.

'Ne znam što se dogodilo. Nisam znao da smo tako spori. Već smo se u prvoj rundi mučili, a u drugoj nismo uspjeli popraviti vremena i ispali smo. Svjesni smo da se moramo poporaviti,' kazao je nakon debakla u kvalifikacijama Fernando Alonso.

Alonsu 12. mjesto nije najgore startno mjesto ove sezone. U Maleziji je startao među zadnjima, ali tada zahvaljujući kiši i lošoj taktici, a ne svojoj vožnji. U Monte Carlu startao je zadnji, nakon što je razbio bolid na slobodnom treningu.

'Kad sam prešao liniju rekli su mi da sam 11. i mislio sam da bih na startu mogao napredovati, ali kao 12. startam s prljave strane staze i mogao bih još i izgubiti poneko mjesto. Bit će teško, ali cilj nam je osvojiti što je više moguće bodova u utrci,' priznaje Fernando Alonso koji radi previše pogrešaka ove sezone.

Alonso starta 12., Massa osmi, Ferrari je u velikoj krizi. Iz staze u stazu sve je sporiji od Red Bulla i McLarena, a u Turskoj više ne može parirati ni Mercedesu ni Renaultu...