Real samo četiri boda do Barce

Real se s nova tri boda primakuno vodećoj Barceloni na četiri boda zaostatka uoči međusobnog okršaja na Santiago Bernabeu 2. svibnja, a do kraja prvenstva ostalo je još svega pet kola.

Real Madrid je 4-2 pobjedom nad Sevillom, na njenom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu, u 33. kolu španjolskog nogometnog prvenstva potpuno zakomplicirao situaciju na vrhu ljestvice.

Povela je Sevilla već u 16. minuti preko Renata, koji je bio najviši u skoku nakon ubacivanja Diega Perottija, te je glavom pogodio donji desni kut nemoćnog Ikera Casillasa. Real je do izjednačenja došao u najboljem mogućem trenutku, u posljednjoj minuti prvog dijela nakon što je s desne strane ubacio Christoph Metzelder, a Raul je siguran realizator iz neposredne blizine.

U drugom je dijelu Raul nastavio puniti Sevillinu mrežu, te je u razmaku od 63. do 66. minute postigao još dva gola. Oba su to puta bile sjajne reakcije Realovog kapetana iz neposredne blizine, te je tako došao do brojke od 18 prvenstvenih golova ove sezone, čime se izjednačio s Gonzalom Higuainom na vrhu ljestvice najboljih klupskih strijelaca.

Diego Capel vratio je nadu Sevilli golom u 80. minuti, ali Real nije posustao do kraja i u sudačkoj je nadoknadi Marcelo samo potvrdio pobjedu, njegovu sedmu uzastopnu i 17. u posljednjih 18 odigranih utakmica.

Primera, 33. kolo:

Sevilla - Real Madrid 2-4 (Renato 16, Capel 80 / Raul 45, 63, 66, Marcelo 90+2)
Athletic Bilbao - Racing Santander 2-1 (Llorente 21, Lopez 41-11m / Pinillos 56-11m)
Espanyol - Betis 2-0 (Garcia 4, Martinez 83)
Getafe - Villarreal 1-2 (Moral 82-11m / Capdevila 16, Llorente 43)
Huelva - Mallorca 2-4 (Sisi 48, Camunas 81 / Marin 10, Arango 15, Castro 76, Keita 90)
Valladolid - Osasuna 0-0

Redoslijed: 1. Barcelona 82, 2. Real Madrid 78, 3. Sevilla 57 (-1), 4. Valencia 56, 5. Villarreal 55...