Vratila se Sanja

Zlato i europski rekord Sanje Jovanović

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović nova je europska prvakinja na 100 metara leđno u 25-metarskim plivalištima. U finalu Europskog prvenstva u Rijeci Sanja je osvojila prvo mjesto isplivavši pritom novi europski rekord - 56.87.

Sanja je popravila dosadašnje najbolje vrijeme Starog kontinenta koje je do Rijeke držala Ukrajinka Katarina Zubkova (57.15) za 28 stotinki sekunde.

Drugo mjesto je osvojila Zubkova s rezultatom 57.01, dok je treća bila Francuskinja Laure Manaudou (57.16).

Ovaj fenomenalni uspjeh naše najbolje plivačice zasigurno će isprati gorak okus koji je ostao nakon OI u Pekingu.

Zlatna medalja Sanje Jovanović na 100 metara leđno je ukupno 25. medalja hrvatskih plivača na europskim smotrama u 25-metarskim bazenima.

Bila je to ujedno i osma zlatna medalja, te drugo zlato Sanje, koja je prošle godine bila najbolja na 50 leđno.