Spektakl u Areni

Zagrebašima drama protiv Červarovog Metalurga i četvrtfinale!

Rukometaši Zagreb Croatia osiguranja izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

U uzvratnoj utakmici osmine finala u zagrebačkoj Areni slavili su protiv Metalurga 26-21 i tako nadoknadili gol zaostatka iz prvog susreta.

Makedonska momčad koju s klupe vidi bivši hrvatski izbornik i trener Zagreba Lino Červar pružila je hrvatskom prvaku žestok otpor kao u prvoj utakmici u Skopju koju su dobili s tijesnih 19-18.

Zagrebaši su u 15. minuti prvi puta došli do prednosti od tri gola razlike, a desetak minuta pred kraj prvog dijela bilo je i velikih 11-5 za domaćina. Činilo se tada da je utakmica prelomljena, ali Makedonci do poluvremena hvataju priključak i na odmor odlaze s tek minus 2.

U nastavku je Zagreb ponovo otišao na plus 4, ali Červarova momčad ponovo je uhvatila priključak. Ipak, u posljednjih se desetak minuta susreta ušlo s s prednošću od tri gola, koja je do kraja i povećana za zasluženu pobjedu i plasman među najboljih osam europskih momčadi.

Najefikasniji u redovima Zagreba bio je kapetan Zlatko Horvat sa sedam golova. Manuel Štrlek i Marko Kopljar zabili su po 4, a vratar Marin Šego skupio je 11 obrana.

Kod gostiju se istaknuo Mojsovski sa sedam golova, Marković je zabio pet, a vratar Stanić zaustavio je 12 udaraca prema svojem golu. (TS)