Slavlje u Areni

Zagreb uzvratio Bešiktašu za poraz u Istanbulu

Rukometaši Zagreba u Areni su pobijedili Bešiktaš 32-26 u 9. kolu Lige prvaka...

U susretu devetog kola A skupine Lige prvaka rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb su u Areni pobijedili Bešiktaš 32-26 (14-11) i uzvratili turskom sastavu za poraz u Istanbulu.

U njihovom prvom susretu Bešiktaš je pobijedio 32-30 i to je za sada jedina pobjeda turskog sastava u skupini. PPD Zagreb je nastupio bez ozlijeđenih Luke Stepančića, Leona Šušnje i Stipe Mandalinića, no pobjeda niti jednog trenutka nije bila upitna.

Odabranici Veselina Vujovića otvorili su utakmicu čvrsto i agresivno i vrlo brzo su stigli do vodstva 5-0. U minutama koje su uslijedile Bešiktaš je malo pomalo smanjivao zaostatak približivši se u dva navrata na gol zaostatka (11-10, 12-11). Hrvatski prvak se u završnici poluvremena uozbiljio i na odmor se otišlo rezultatom 14-11. U drugom dijelu prednost Zagreba se kretala od tri do konačnih šest golova prednosti.

Hrvatski sastav su do pobjede predvodili Stefan Vujić s devet, Zlatko Horvat sa šest, te Luka Šebetić sa četiri gola, dok su u turskim redovima najefikasniji bili Darko Đukić sa sedam, te Nemanja Pribak i Tolga Ozbahan sa po četiri gola.

U idućem kolu PPD Zagreb 5. prosinca gostuje u Poljskoj kod Wisle Plock.

Na ljestvici vode PSG i Flensburg-Handewitt sa po 14 bodova, no njemački sastav ima utakmicu više. Vezsprem je treći sa 13 bodova, a zatim slijede Kiel i PPD Zagreb sa po osam bodova,