Liga prvaka

Zagreb tijesno poražen u Harkivu: Imali napad za izjednačenje!

Rukometaši CO Zagreba izgubili su na gostovanju kod Motora iz Zaporožja (31-30) u 2. kolu skupine A Lige prvaka…

Završili su hrvatski prvaci prvo poluvrijeme u minusu od tri pogotka (18-15), ali su nastavak otvorili serijom 4-0, vrativši prednost na svoju stranu.

Do kraja utakmice su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a pritom nijedna nije imala više od dva pogotka prednosti. U posljednjoj je minuti, pri vodstvu domaćih 31-30, Zagreb imao napad za izjednačenje, ali pogriješio je Stipe Mandalinić i oba su boda ostala u Ukrajini.

Najefikasniji u sastavu Motora, koji kao domaćin svoje utakmice igra u Harkivu, bio je Sergij Burka sa sedam pogodaka. Za Zagreb su po pet golova postigli Mandalinić, Luka Šebetić, Marino Marić, Josip Valčić i Zlatko Horvat.

Podsjećamo, u prvom je kolu momčad Borisa Dvoršeka kod kuće pobijedila Celje PL s 24-21. (TS)