Spektakl na Šalati

Medvjedi novim porazom pokvarili 'Winter Clasic'

Hokejaši Medveščaka u 5. kolu međurunde u regionalne EBEL lige pretrpjeli su poraz na Šalati od Vienna Capitalsa s 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)…

Gosti su poveli u 25. minuti preko Jamieja Frasera. U 52. minuti je poravnao Adam Miller na asistenciju Nathana Perkovicha, no, dvije minute i 28 sekundi prije kraja susreta je Justin Keller postigao pogodak s igračem više.

Bio je ovo peti susret ovih klubova u tekućoj sezoni. Sva četiri prethodna dobili su domaćini, ali ovom prilikom taj trend nije nastavljen.

Momčad iz Beča ostvarila je petu uzastopnu pobjedu i učvrstila vodstvo na ljestvici. Medveščak je, pak, pretrpio treći uzastopni poraz, odnosno četvrti u petom nastupu u međurundi. Na ljestvici je zadržao treće mjesto sa 6 bodova, koliko ima i Graz na četvrtom mjestu. Klagenfurt za ovim momčadima zaostaje jedan bod, a Villach dva.

Vienna Capitalsi vode s 14 bodova, a drugi je Linz s 8. (TS)