Preokret u Vancouveru

VIDEO Hokej pred 42 tisuće ljudi: Capitalsi slavili u Winter classicu!

U ovogodišnjem Winter classicu u NHL ligi hokejaši Washington Capitalsa su pred 42.382 gledatelja na stadionu Nationals Park svladali Chicago Blackhawkse sa 3:2, a pobjednički pogodak postigao je bivši igrač Chicaga Troy Brouwer 12.9 sekundi prije kraja.

Domaći su odlično krenuli u susret, te su svoju bolju igru okrunili pogocima Erica Fehra (7:01) i Aleksandra Ovečkina (11:58) za vodstvo 2:0. Patrick Sharp (13:36) je vrlo brzo smanjio na 2:1, da bi Brandon Saad (23:15) početkom druge trećine poravnao na 2:2.

Rezultat se potom nije mijenjao sve do same završnice, a dvoboj je odlučila kontroverzna odluka sudaca koji su 1:13 minuta prije kraja susreta isključili kapetana Chicaga Jonathana Toewsa zbog navodnog povlačenja. Domaći su iskoristili igrača više za gol koji je postigao Brouwer (59:47).

Inače, dvoboj u Washingtonu odigran je u odličnim uvjetima za hokej na otvorenom, po hladnom, ali vedrom vremenu, a igrači su se potrudili da i hokej bude na vrhunskoj razini.

U drugom susretu odigranom na Novu godinu prvaci Los Angeles Kingsi su preokretom kao gosti svladali Vancouver Canuckse sa 3:2. Domaći su poveli sa 2:0 preko Alexandrea Burrowsa (12:18) i Radima Vrbate (23:39), Dwight King (34:39) je smanjio na 2:1 i taj je rezultat vrijedio sve do 2:07 minuta prije kraja.

Tada je Justin Williams (57:53) iskoristio igrača više na ledu za poravnanje na 2:2 i to 10 sekundi prije isteka kazne Ryanu Stantonu, da bi 53 sekunde potom Jarret Stoll (58:46) snažnim udarcem s lijevog krila probio Ryana Millera i donio pobjedu Kingsima.