bravo, bravo

Pravi odgovor Barakuda: Francuzi razbijeni i posramljeni

Hrvatska vaterpolska reprezentacija razbila je Francusku rezultatom 20:5 u sklopu 2. kola Europskog prvenstva u Srbiji...

Hrvatska vaterpolska reprezentacija na pravi je način odgovorila na sve sumnje u njezinu moć koje su se pojavile nakon otvaranja i 13:6 poraza od Srbije. Hrvatska je u sklopu 2. kola skupine B Europskog prvenstva u Beogradu s uvjerljivih 20:5 (7-0, 1-1, 8-2, 4-2) pobijedila Francusku, čime si je osigurala drugo mjesto u skupini.

Hrvatska je od početka odlučno krenula popraviti sliku iz dvoboja protiv Srbije, pa je tako nakon prvih osam minuta bilo 7:0! Za one koji ne znaju, Francuska nije 's neba pala' na Euro, već je to reprezentacija koja je prije manje od tri mjeseca izgubila 12:9 od Srbije.

U drugoj je četvrtini izbornik Ivica Tucak poslao mlade snage u bazen, što je rezultiralo neefikasnom četvrtinom i samo jednim pogotkom u mreži Francuza. No čim je krenula treća i u sastav su se vratili glavni igrači, Hrvatska je ponovno započela mljeti Francuze.

Nastavilo se to i u posljednjoj dionici, iako u ne tolikoj mjeri. Hrvatsku su do uvjerljive pobjede predvodili Maro Joković sa četiri gola, te Sandro Sukno i Antonio Petković sa po tri gola. Po dva pogotka zabili su Damir Burić, Ante Vukičević, Boris Pavlović i Andro Bušlje, a po jedan Anđelo Šetka i Luka Bukić. Kod Francuza je najefikasniji bio kapetan Alexandre Camarasa s dva gola.

Hrvatska za dva dana igra posljednju utakmicu u skupini protiv potpunog autsajdera Malte, koja će na svojoj koži kasnije večeras osjetiti moć Srbije.