Tako se slave medalje

To su Olimpijske igre: Suze i skakanje u zagrljaj djevojke

Charles Hamelin, kanadski 29-godišnji natjecatelj u brzom klizanju na kratkim stazama, osvojio je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u utrci na 1.500 metara…

Charlesu Hamelinu je ovo treća zlatna olimpijska medalja, te četvrta ukupno. U Vancouveru je bio zlatni na 500 metara i u štafeti na 5.000 metara, a u toj potonjoj disciplini je osvojio i srebro u Torinu prije osam godina. Stazu je svladao u vremenu 2:14.985, a nakon utrke skočio je u zagrljaj svoje djevojke.

Njegova sunarodnjakinja Justine Dufour-Lapointe je pak pustila suzu na dodjeli medalja. Podsjetimo, ona je uzela zlato, a njezina sestra  Chloe srebro u slobodnom skijanju... To su olimpijske igre.