Slijedi Angola

Tijesni poraz u debiju na OI: Hrvatske rukometašice izgubile od Brazila

Hrvatske rukometašice izgubile su jednim pogotkom razlike od Brazila (23:24) u prvom povijesnom nastupu na OI...

Izabranice Vladimira Canjuge nisu uspjele doći do prvog boda ili bodova u svom debitantskom nastupu na jednim Olimpijskim igrama. U dvoboju 1. kola skupine A bolja je bila reprezentacija Brazila koja je pokazala više koncentracije u završnici utakmice.

U prvom dijelu reprezentacije su se više puta izmjenjivale u vodstvu, ali je Hrvatska na odmor otišla sa pogotkom prednosti (10-9).

Na ulasku u zadnjih 10 minuta susreta rezultat je još jednom bio u egalu (19-19), no tada Brazilke rade seriju 3-0 i bježe na 22-19 na pet minuta do kraja. Dijana Jovetić tada nas je s dva pogotka držala u nadi, međutim ista igračica je postala i tragičarka kada je kod 23-22 načinila prekršaj za sedam metara uz vlastito isključenje što su Brazilke pretvorile u pobjedu 24-23.

Najefikasnije u hrvatskim redovima bile su spomenuta Dijana Jovetić sa šest, te Maja Zebić s pet golova. Brazilke su do pobjede vodile Nascimento i Amorim s po pet pogodaka. Za razliku od hrvatskih vratarki koje su zajedno sakupile devet obrana, Masson je s druge strane zaustavila 14 udaraca Hrvatica.

Dodajmo da je u našoj skupini Rusija nadigrala Angolu 30-27, dok će u drugom kolu hrvatske rukometašice u ponedjeljak igrati protiv Angole. (TS)