Svjetski kup

Svindalu prvi ovosezonski super G, Kostelić 23.

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je prvog ovosezonskog super G-a u Svjetskom kupu…

Svindal je najbrže svladao stazu u kanadskom Lake Louiseu, do cilja je stigao u vremenu 1:28.53. Društvo na pobjedničkom postolju su mu pravila dvojica Austrijanaca: Matthias Mayer je zaostao 23, a Georg Streitberger 38 stotinki. Za 31-godišnjeg Svindala ovo je 22. pobjeda u karijeri u utrkama Svjetskog kupa.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić, koji je u subotu ostao bez bodova u spustu, zauzeo je 23. mjesto, točnije podijelio ga je s legendarnim Bodeom Millerom. Obijica su zaostala 1.74 sekunde za Svindalom.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim zauzeo je 47. mjesto s 2.75 sekundi zaostatka. (TS)