Nova drama

Šveđani šokirali europske prvake Dance koji idu kući bez medalje!

Rukometaši Švedske šokirali su Dansku u četvrtfinalu olimpijskog turnira kada su slavili rezultatom 24-22 i izborili polufinale protiv Mađarske...

Iako su svi, nakon kompletiranja četvrtfinalnih parova, vidjeli Dansku i Island u polufinalu, Mađarska i Švedska kreirali su iznenađenje i izborili priliku plasirati se u borbu za zlatnu medalju.

Šveđani su od prve sekunde susreta pa sve do 48. minute držali prednost protiv favoriziranih Danaca koji su tada po prvi put na utakmici poveli 18-17, a kasnije i 21-20, te se tada činilo da bi se Danci ipak mogli izvući i plasirati u polufinale. Međutim, Danska u posljednjih sedam i pol minuta zabija samo jedan pogodak, dok Šveđani preko Fredrika Petersena i Niclasa Ekberga, obojica po dva pogotka, zabijaju četiri i s +2 u konačnici odlaze u polufinale.

Najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi bio je Dalibor Doder sa šest pogodaka, baš kao i Hans Lindberg kod poraženih.

Zanimljivo, od tri dosad odigrana četvrtfinalna susreta Švedska je bila "najuvjerljivija" i slavila s dva pogotka razlike. Mađarska je svoje polufinale izborila s +1 nakon dva produžetka, dok je Francuska, također s golom razlike, slavila u posljednjim sekundama susreta.