Šansa za velike bodove

Kostelić sedmim mjestom očuvao ukupno vodstvo

Ivica Kostelić zauzeo je sedmo mjesto u superkombinaciji voženoj u talijanskom Sestriereu i time očuvao vodeće mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa, ispred Grangea i Raicha. Pobjedu je u Sestriereu odnio Austrijanac Romed Baumann.

Nakon solidne vožnje u super G-u voženom ujutro, Ivica Kostelić odvezao je nešto lošiju slalomsku utrku i tako završio na sedmom mjestu u superkombinaciji Sestrierea, no i to mu je bilo dovoljno za očuvanje prvog mjesta u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Kostelić je startao kao deveti, a ispred njega se tek Lizeraux činio kao ozbiljna prijetnja u slalomu. No, Ivica nije odvozio svoju najbolju utrku i u cilj je ušao tek kao treći, iza Grangea i Hirschera, a ispred Raicha koji je opet podbacio.

Do kraja utrke našeg su skijaša najbolji iz prve vožnje potisnuli na sedmo mjesto, a pobjedu je odnio Austrijanac Romed Baumann, najbolji i u super G-ju. Drugi je završio Francuz Lizeraux, a treći Talijan Innerhofer.

U ukupnom poretku Ivica sada ima 802 boda, Grange ima 31 bod manje, Raich zaostaje 33, a Svindal ima 91 bod manje od hrvatskog skijaša.