ZOI, skijaški skokovi

Stochu olimpijsko zlato na maloj skakaonici, Prevc slovenski junak

Poljak Kamil Stoch olimpijski je pobjednik na maloj skakaonici u natjecanju skijaških skokova održanom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju...

Stoch je slavio skokovima od 105,5 i 103,5 metara s nepunih 13 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Petera Prevca (102,5 i 99 metara). Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je Norvežanin Anders Bardal (101,5, 98,5 m).

Stoch je bio vodeći i nakon prve serije, a tada je ispred drugoplasiranog Bardala imao skoro sedam bodova prednosti. Na kraju je prednost udvostručio, a Prevc je u drugoj seriji za 1.2 boda preskočio Bardala.

Za 26-godišnjeg Stocha, zlatnog sa Svjetskog prvenstva iz Val di Fiemmea 2013., ovo je prva olimpijska medalja i najveći uspjeh karijere.

Za Sloveniju je Prevcovo srebro prva pojedinačna olimpijska medalja u skijaškim skokovima u sklopu samostalne države. U sklopu bivše Jugoslavije 1988. godine u Calgaryju broncu je na velikoj skakaonici osvojio Matjaž Debeljak.

Bardalu je ovo druga olimpijska medalja, a prva pojedinačna nakon momčadske bronce iz Vancouvera otprije četiri godine. (TS)