Jansrud podbacio

Staza mu savršeno odgovara: Patrick Kueng novi je 'kralj' spusta

Švicarski skijaš Patrick Kueng novi je svjetski prvak u spustu. On je na Svjetskom prvenstvu u američkom Beaver Creeku pobijedio u vremenu od 1:43.18 minuta...

Srebro je pripalo Amerikancu Travisu Ganongu sa zaostatkom od 24 stotinke, a bronca Švicarcu Beatu Feuzu (+0.31). Kueng (31) nije bio među favoritima, ali mu očito staza u Beaver Creeku odgovara jer je tu 2013. zabilježio svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu.

Jedan od favorita za naslov pobjednika i najbolji skijaš Svjetskog kupa u brzim disciplinama, Kjetil Jansrud, završio je utrku na 15. mjestu sa zaostatkom 99 stotinki.

Od hrvatskih predstavnika Natko Zrnčić-Dim je zauzeo 30. mjesto s zaostatkom od 2.52 sekundi, Max Ullrich je bio 35. s 3.05 sekundi sporijim vremenom, dok Istok Rodeš nije završio spust.