Kakvo šamaranje...

Srbi i dalje gaze, Španjolci nemilosrdno razbili Australce

Odigrane su još četiri utakmice trećeg kola po skupinama Svjetskog prvenstva rukometaša.

U skupini A Njemačka je u Granollersu s 31:27 pobijedila Argentinu i time upisala svoju drugu pobjedu. Wiencek je s pet pogodaka predvodio Nijemce dok je Simonet s devet golova očekivano bio najefikasniji u redovima Argentine.

Makedonija je nakon startnih pobjeda protiv slabašnih Katara i Čilea poklekla u dvoboju s Islanđanima, koji su bili bolji s 23:19, na krilima Sigurdssona (devet golova), nakon što je na poluvremenu bilo 10:10. Makedonci su se morali pomiriti s porazom nakon što je njihov najbolji igrač Kiro Lazarov utakmicu okončao sa samo četiri gola.

Očekivano, bez ikakvih problema Srbija je riješila Saudijsku Arabiju. Bilo je 30:20 uz osam golova Ilića, ali Saudijci su se dobro držali čitavo prvo poluvrijeme koje su Srbi okončali sa samo dva gola viška u svoju korist (12:10).

Još izvjesniji je bio ishod dvoboja u skupini hrvatske reprezentacije - Španjolci su u Madridu poigrali se s Australcima, a završilo je 51:11. Na poluvremenu je bilo 24:6, a do kraja utakmice S. Arabiju torpedirali su Rocas s devet, Garcia sa sedam te Rivera i Montoro sa po šest pogodaka.