Veni, vidi, vici...

Medveščak razbio bogate Bečane: Sjajna igra i pobjeda u pulskoj Areni

Hokejaši Medveščaka upisali su drugu pobjedu sezone u oproštaju od Summer Classica u pulskoj Areni. Pred prepunom je Arenom s 4-1 pala dosada neporažena bečka momčad Capitalsa...

Da će ovo biti velika večer Michaela Ouzasa, golmana "medvjeda", dale su naslutiti prve minute utakmice kada je obranio nekoliko teških udaraca, a do kraja susreta sakupio je nevjerojatnih 45 obrana!

Mreže su mirovale sve do 12. minute prve trećine kada je prvi, onu gostujuću, zatresao po prvi puta u dresu Medveščaka Kyle Greentree, nakon asistencije Andyja Serticha i Adama Naglicha. Recimo da je pogodak postignut u situaciji 5-3.

U drugoj trećini Medveščak je golovima Saše Martonovića i Davida Brinea povisio na 3-0. Najprije je u 24., pri jednakom broju igrača na ledu, Martinović zabio za 2-0, a tri minute kasnije Brine je, u situaciji s igračem više, postigao treći pogodak Medveščaka.

U petoj minuti posljednje četvrtine Adrian Veideman smanjio je za goste, koji su nakon tog pogotka krenuli na sve ili ništa, a tada se istaknuo Ouzas s nekoliko nevjerojatnih obrana, pa čak i kada je bio na ledu i to leđima okrenut od igrača Capitalsa koji puca.

Konačnih 4-1 postavio je ponajbolji zagrebački hokejaš Tom Zanoški svega 30 sekundi prije kraja, i to kada je bečka momčad izvukla golmana kako bi s igračem više pokušala smanjiti na 3-2.

Pred "medvjedima" su sada tri gostujuće utakmice i to redom protiv Klagenfurta, Villacha i Innsbrucka.

EBEL liga, 4. kolo:

Medveščak - Vienna Capitals 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)

Innsbruck - Klagenfurt 2-3

SAPA Fehervar - Salzburg 2-9

Olimpija Ljubljana - Znojmo 1-5

Linz - Villach 2-5

Dornbirn - Graz 2-4

Tijek utakmice: Medveščak Vienna Capitals 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Nakon poraza od ljubljanske Olimpije, Medveščak traži pobjedu protiv Bečana.

Treća trećina

20' GOOOL!!! Medveščak je poveo 4:1. Strijelac je Tomislav Zanoški.

6' GOOOL!!! Vienna je smanjila na 3:1. Veideman je bio strijelac.

Druga trećina

8' GOOOL!!! Medveščak je poveo 3:0. Naglich je fantastično asistirao strijelcu Davidu Brineu.

3' GOOOL!!! Saša Martinović je povisio na 2:0 za Medveščak.

Prva trećina

11' GOOOL!!! Medveščak je poveo. Strijelac je Kyle Greentree.

1' Danas problema s ledom nema. Vremenski uvjeti su znatno bolji nego u petak.