Kraj slovenskih snova

Španjolci iskontrirali Sosede, domaćin čeka Hrvatsku ili Dansku!

Rukometaši Španjolske prvi su finalisti Svjetskog prvenstva.

U prvom polufinalu SP-a u Španjolskoj domaćin je pobijedio Sloveniju 26:22 te će za zlato igrati protiv boljeg iz ogleda naše i reprezentacije Danske.

Do najveće su prednosti u prvom poluvremenu Španjolci došli u 23. minuti kada su poveli s 12:7. Uporni Slovenci su, međutim, na krilima vratara Gorazda Škofa do odmora smanjili zaostatak na samo minus jedan (13-12).

Unatoč tome, neizvjesnost u nastavku nije dugo trajala. Od 42. do 49. minute Španjolska je s 15:14 došla na 21:14 i priči je bio kraj.

Joan Canellas je s pet pogodaka bio najefikasniji kod Furije za koju su po tri gola dodali Julen Aguinagalde i Viran Morros. Arpad Šterbik je, pak, skupio deset obrana. Kod Slovenaca su najbolji bili Gašper Marguč sa sedam golova i Škof s 12 obrana.