Ozlijeđena Vonn druga

SP slalom: Reisch zlato, Jelušić sedma

Nijemica Maria Riesch osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu. Ana Jelušić je završila na sedmom mjestu sa sekundom i 87 stotinki zaostatka.

Najbolja slalomašica ove sezone, 24-godišnja Riesch, nakon prve vožnje bila je šesta sa zaostatkom od 63 stotinke za tada vodećom Talijankom Manuelom Moelgg. No, drugu je vožnju vrhunski odradila, te je tako došla do svoje prve medalje na svjetskim prvenstvima.

Braniteljica naslova Čehinja Šarka Zahrobska osvojila je srebro (+0,77), a bronca je pripala Finkinji Tanji Poutiainen (+1,09).

Tri prvoplasirane iz prve vožnje Talijanka Manuela Moelgg, Amerikanka Lindsey Vonn i Francuskinja Sandrine Aubert nisu uspjele završiti drugu utrku.

Ana Jelušić, koja je prije par dana doživjela lakšu ozljedu koljena, bila je jedina hrvatska predstavnica u drugoj vožnji. Sofija Novoselić završila je na 37. mjestu, dok Nika Fleiss i Matea Ferk nisu uspjele završiti prvu utrku.

Jelušić je na prošlom SP u Areu bila četvrta u slalomu.

Svjetsko prvenstvo u Val d'Isereu završava sutra muškim slalomom.