Španjolci u suzama

Šokantna završnica: Francuska u zadnjoj sekundi dohvatila polufinale!

Ukoliko večeras pobijede Tunis (početak u 22.30 sati), hrvatski će rukometaši u polufinalu Olimpijskih igara u Londonu igrati protiv branitelja naslova Francuza...

Aktualni svjetski prvaci su u velikoj četvrtfinalnoj drami, doslovno u posljednjoj sekundi došli do pobjede protiv Španjolske (23-22). Udarac Nikole Karabatića s devet metara obranio je Arpad Šterbik, ali je odbijenu loptu na šest metara uhvatio William Accambray i zabio za pobjedu Francuske.

Španjolci su, inače, utakmicu otvorili sa 6-1, ali su se "tricolori" uspjeli pribrati i na poluvremenu je bilo samo plus tri za momčad Valera Rivere. U nastavku su Francuzi krenuli po preokret, do prvog su vodstva došli u 48. minuti (18-17), a potom su pobjegli i na 20-17. Vratili su se Španjolci na 22-22, ali je Accambray u opisanoj akciji donio Francuskoj polufinale.

Spomenuti je igrač završio dvoboj sa sedam pogodaka, dok je u španjolskom dresu sa šest golova najefikasniji bio Victor Tomas Gonzalez. Šterbik je skupio čak 20 obrana, a vrlo dobar je na drugoj strani s 14 obranjenih lopti bio i Thierry Omeyer. (TS)