Četvrtfinale pred vratima

Slavlje u Chamberyju: Zagreb CO razbio 'francuski kompleks'

Nakon pobjede u Celju igrrači Zagreb CO-a ostvarili su još jednu fenomenalnu pobjedu u Ligi prvaka. Pobjedom u Chamberyju s 30:26 'zagrebaši' su skinuli francusko prokletstvo i tako došli na prag četvrtfinala Lige prvaka.

Nakon katastrofalnog izdanja u Ledenoj dvorani kada su izgubili od Chamberyja, Zagrebu je malo tko davao šanse za proboj u četvrtfinale Lige prvaka. No nakon velike pobjede u Celju te današnjeg trijumfa u Francuskoj, ono što se činilo nemogućim praktički je osigurano.

Zagreb je od početka utakmice dao Chamberyju do znanja kako je došao po oba boda. Vodio je hrvatski prvak većinu prvog dijela susreta s tri do četiri razlike, a prvih 30 minuta završeno je pogotkom Balića u zadnjoj sekundi za 16:12. Francuzi su forsirali brzi centar, no igrači Senjanina Maglajlije uspjevali su se vraćati na vrijeme nakon postignutih golova.

Junak početka drugog poluvremena bio je Zlatko Horvat, a njegovu efikasnost nastavio je Kiro Lazarov koji je na kraju postigao 11 golova. Škof je odlično čuvao vrata i bio je jedan od junaka susreta. Možda najveći dobitak susreta je i Ivano Balić koji je s nekoliko fenomenalnih poteza pokazao onu staru, vrhunsku formu.

Protiv Celja u Ledenoj za četvrtfinale

Zagreb je u zadnjoj minuti branio tri razlike koji su mu bili potrebni za međusobnu gol-razliku s Francuzima, no Škof je još jednom spasio gol, a Balić onda zadao konačan udarac Chamberyju.

Zagreb su u Francuskoj pratili i navijači među kojima je, zanimljivo i politici usprkos,  bilo i dosta Slovenaca. Naime, fan klub vratara Škofa sada prati Zagreb CO te su za njega navijali čak i u Celju.

Kolo prije kraja natjecanja po skupinama Chambery ima osam bodova, RN Loewen i CO Zagreb imaju po šest, dok je Pivovarna Laško bez bodova.

Za ulazak među osam najboljih momčadi u Europi Zagreb u posljednjem kolu na svom terenu mora u subotu svladati Pivovarnu Laško, jer u eventualnom krugu tri momčadi sa Chamberyjem i RN Loewenom ima pozitivnu razliku pogodaka, te ne može biti treći.