'Zamjenska' Snježna kraljica

Kostelić podbacio: Ivica slalom u Bormiju završio na 24. mjestu

Ivica Kostelić nije briljirao na trećem ovosezonskom slalomu u Bormiju. Hrvatski skijaš utrku je završio na 24. mjestu...

Pobjednik Bormija je njemački skijaš Felix Neureuther ispred Austrijanca Marcela Hirschera i Talijana Manfreda Moelgga. Iznenadio je pak Japanac Naoki Yuasa koji je imao najbolje vrijeme druge vožnje i završio kao četvrti.

Kostelić je prvu vožnju odradio sa 1.26 sekundi zaostatka za vodećim Marcelom Hirscherom. Bilo je to dovoljno za 10. mjesto. U drugoj je vožnji Ivica podbacio, pa je završio na 24. mjestu s 2.65 sekundi zaostatka za Neureutherom.

Inače, utrka je u Bormio prebačena zbog otkazivanja Snježne kraljice radi vremenskih uvjeta. Staza je to na kojoj je Kostelić slavio 2003. godine ispred Bodea Millera. Danas nažalost nije bio njegov dan, ali niti dan Dalibora Šamšala koji nije uspio završiti prvu vožnju.