Maze tek 18.

SK skijašica, Sölden: Gut slavila u veleslalomu na otvaranju sezone

Švicarka Lara Gut pobjednica je prve ovosezonske utrke Svjetskog skijaškog kupa, veleslaloma u austrijskom Söldenu...

Gut je nakon prve vožnje imala 77 stotinki prednosti ispred drugoplasirane Njemice Viktorije Rebensburg, a na kraju je trijumfirala sa 84 stotinki prednosti ispred Austrijanke Kathrin Zettel. Rebensburg je zauzela treće mjesto sa jednom sekundom i 28 stotinki zaostatka.

Za 22-godišnju Gut ovo je četvrta pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu i prva veleslalomska. Prethodno je pobjeđivala u superveleslalomu i spustu.

Ukupna pobjednica Svjetskog kupa iz prošle sezone i osvajačica Malog kristalnog globusa u veleslalomu, Slovenka Tina Maze, zauzela je tek 18. mjesto sa 3 sekunde i 5 stotinki zaostatka za pobjednicom.

Jedina hrvatska predstavnica Sofija Novoselić nije uspjela izboriti plasman u drugu vožnju, te je sa zaostatkom od 5.43 sekunde zauzela 44. mjesto u prvoj vožnji.

U nedjelju je u Söldenu na rasporedu veleslalom skijaša u kojem nastupaju Ivica Kostelić i Filip Zubčić. (TS)