Spremala se katastrofa, ali...

Čudesan i rijetko viđeni preokret Medveščaka u Ledenoj

Hokejaši Medveščaka kreirali su preokret za pamćenje u ruskom KHL-u. Medvjedi su ugostili slovački Slovan iz Bratislave, te su 0-4 pretvorili u pobjedu 5-4...

Gosti su u prvoj trećini, u razmaku manjem od dvije minute, preko Žige Jeglića i Andreja Stastnyja poveli s 2-0, a isto su ponovili u početkom druge trećine. Tako je dva pogotka u malo više od dvije minute postigao Matt Murley, bivši igrač Medveščaka.

Činilo se da se Medvjedima spreman katastrofa, no onda se u posljednjih pola sata utakmice dogodilo čudo. Od 30. do 37. minute Medveščak je smanjio na 3-4 golovima Billa Thomasa, Mikea Glumca i Andrewa Murraya.

Nakon malo više od pet minuta igre u posljednjoj trećini Edwin Hedberg zabio je za 4-4, a pobjedu Medveščaku, 16. u ovoj sezoni, donio je Pascal Pelletier u 51. minuti.

Medveščak je unatoč pobjedi ostao posljednji sastav ljestvice Zapadne konferencije, s osam bodova manje od Sočija koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.

Iduću utakmicu Medveščak igra za četiri dana na gostovanju kod Atlanta.