Omeyer zakazao

Senzacija: Njemačka šokirala Karabatića i društvo!

Petak je donio veliko iznenađenje na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Španjolskoj. Njemačka je s 32:30 pobijedila Francusku!

Prvi je to poraz aktualnih svjetskih prvaka i olimpijskih pobjednika na ovom SP-u. Pred 20 tisuća gledatelja u Barceloni svih 60 minuta igrala se napeta utakmica. Francuzi su u završnici prvog dijela imali dva gola prednosti, no Nijemci su na odmor otišli sa 16:16.

Drugi dio Njemačka je otvorila serijom 3:0, a u ubrzo su imali i pet pogodaka prednosti. Francuzi su uspjeli uhvatiti priključak, ali kad se činilo da će ipak izbjeći poraz ostali su bez snage i prisebnosti. U zadnjih pet minuta Francuska je tako promašila dva sedmerca, a 15-ak sekundi prije kraja uspjeli su se obraniti i dobiti loptu koju potom gube, pa Nijemci doslovce u zadnjem trenu postavljaju konačnih 32:30.

Zakazali su francuski vratari koji su imali tek šest obrana - Omeyer dvije, a Karaboue četiri. Nikola Karabatić bio je najbolji kod Tricolora s osam golova, a Luc Abalo dodao je šest pogodaka. Njemačku su predvodili Grötzki sa šest golova i vratar Silvio Heinevetter s 12 obrana.

Obje momčadi sada imaju po jedan poraz, no Njemačka je ipak pobjednik grupe A. U ostalim susretima Tunis je pobijedio Argentinu 22:18, Rusi su svladali Čile s 36:24, a uvjerljiv je bio i Island koji je s 39:29 slavio protiv Katara.

U večernjem terminu Danska je s 33:30 pobijedila Makedoniju, a Brazil je s 26:25 bio bolji od Crne Gore.