Nika Fleiss pala u drugoj vožnji

Semmering: Ana Jelušić šesta u slalomu

U austrijskom Semmeringu skijašice su vozile slalom Svjetskog kupa. Naše cure bile su vrlo dobre nakon prve vožnje, a Ana Jelušić s 14. je pozicije došla do najboljeg plasmana sezone - šestog mjesta. Nika je bila osma nakon prvog laufa, no nažalost nije uspjela završiti drugu vožnju.

Riječanka Ana Jelušić došla je do odličnog šestog mjesta u noćnom slalomu u Semmeringu na kojem se okupilo nekoliko tisuća gledatelja. Riječanka Jelušić je zaostala 1.58 sekundi za pobjednicom Nijemicom Mariom Riesch, ali je imala i najbrže vrijeme druge vožnje nakon što je u prvoj bila 14.

Jelušić je ponovno među 10 najboljih nakon dvije godine i Lienza kada je bila peta, a ovo joj je 13. Top 10 plasman u slalomu.

Nika nažalost nije uspjela okruniti odličnu prvu vožnju koju je završila na odličnom osmom mjestu. Napravila je veliku pogrešku i pala, no vjerojatno bez većih posljedica po zdravlje.Treća hrvatska skijašica Sofija Novoselić nije nije uspjela završitu prvu trku.