Ivica treći u slalomu pred 50 tisuća navijača

Schladming: Fenomenalni Kostelić povećao vodstvo u ukupnom poretku

Ivica Kostelić osvojio je fenomenalno treće mjesto u noćnom slalomu u austrijskom Schladmingu. S novih 60 bodova Ivica je odmakao najbližim pratiteljima u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Ivica je nakon prve vožnje pred preko 56 tisuća navijača u austrijskom Schladmingu bio peti, no odličnom i pametnom drugom vožnjom došao je do postolja. Nakon prve vožnje najbolji je bio domaći skijaš Reinfried Herbst koji je na kraju i pobijedio suvjerljivom prednošću pred sunarodnjakom Prangerom koji je zaostao čak sekundu i 16 stotinki.

Naš Ivica za odličnim Herbstom zaostao je sekundu i 23 stotinke, četvrti je završio Talijan Moelgg, a peti Švicarac Zurbriggen.

Ivičini najveći konkurenti u ukupnom poretku, Austrijanac Raich i Francuz Grange, nisu uspjeli završiti drugu vožnju te tako našem skijašu pomogli da se odlijepi u ukupnom poretku.

Natko Zrnčić-Dim, drugi hrvatski skijaš, nije uspio završiti prvu vožnju, te se nije plasirao u nastavak natjecanja u ovom austrijskom zimovalištu.

Ivici Kostelić je tako pobjedi u Alta Badiji, drugom mjestu na Sljemenu, te trećem u Wengenu, dodao u Schladmingu još jedno slalomsko postolje. U ukupnom redoslijedu sada ima 735 bodova, što je 75 više od drugoplasiranog Benjamina Raicha.