Šesto zlato za Njemačku

Sanjkanje: Nijemci svrgnuli braću Linger

Nijemci Tobias Wendl i Tobias Arlt osvojili su zlatnu medalju u parovima na natjecanju u sanjkanju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju...

Wendl i Arlt su prošli stazu u vremenu 1:38.933 i za 522 tisućinke ostavile iza sebe legende ovog sporta, austrijsku braću Andreasa i Wolfganga Lingera. Austrijnci su slavili u ovoj disciplini na Olimpijskim igrama u Torinu 2006. i Vancouveru 2010., a iza sebe imaju i tri svjetska naslova.

Treće je mjesto pripalo još jednom bratskom paru, Latvijcima Andrisu i Jurisu Šicsu, koji su za pobjednicima zaostali 857 tisućinki. Prije četiri godine u Vancouveru braća Šics su osvojila srebro iza braće Linger.

Dodajmo i da je ovo Njemačkoj već šesto zlato u Sočiju što je trenutno drži na vrhu ljestvice medalja. (TS)