Uzmite tu broncu!

Francuzi opet prejaki: Kauboji zakazali u rukometnom El Clasicu!

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je u polufinalu Olimpijskih igara od starih rivala Francuza s 25:22. Sada slijedi bitka za broncu.

Kauboji neće igrati u finalu Olimpijskih igara. Francuska je još jednom pobijedila Hrvatsku kad je bilo najpotrebnije. Naši su posljednjih godina slavili nad mitskim rivalima samo na utakmicama u skupini, dok su Karabatić i društvo pobijeđivali kad je bilo najpotrebnije  - u nokaut utakmicama.

Tako je bilo i u polufinalu Olimpijskih igara u Londonu, baš kao i prije četiri godine u Pekingu. Kauboji su mljeli protivnike na ovom turniru, a onda su na teren izašli protiv starih znanaca koji su im očito nabili preveliki kompleks posljednjih godina.

Nevjerojatno zvuči da najbolji strijelac Hrvatske u Londonu, ali i ponajbolji na cijelom turniru, Ivan Čupić, cijelu utakmicu ostao bez pogotka. No, nije samo on, Domagoj Duvnjak je uputio sedam udaraca prema čudesnom Thierryju Omeyeru i nije zabio niti jednom. Igori Vori je zabio jedan i to u posljednjoj sekundi utakmice.

Izuzetno je loše Hrvatska otvorila utakmicu, pa je tako prvi put Omeyer svladan nakon pet i pol minuta! I to je pogodak zabio Jakov Gojun. Inače, da nije bilo Zlatka Horvata daleko bi Hrvatska bila od samo minus 2 gola na poluvremenu (10-12). Horvat je zabio polovicu golova Hrvatske u prvom dijelu.

S dva uvodna pogotka u drugom dijelu Hrvatska je izjednačila na 12-12, ali je to bilo sve od Golužinih igrača. Bolja, jača, rastrčanija i konkretnija Francuska je pobjegla na 17-13 i nakon toga je Hrvatskoj samo dva puta (16-18 i 17-19) dozvolila primicanje na dva razlike.

Recimo i da je Blaženko Lacković postigao prvi pogodak nakon 39 minuta (!), te je cijela vanjska linija Hrvatske odigrala utakmicu bez ideje i snage. Mnogi su bili ispod razine, pa je tako i vratar Mirko Alilović obranio jedan jedini udarac. Kasnije je Venio Losert bio kudikamo bolji, ali bilo je to premalo. S druge strane, Thierry Omeyer je opet bio genijalan - ogled je završio sa 19 obrana!

Francuzi su, pak, u ovom polufinalu vjerojatno odigrali najbolju utakmicu na turniru. Svi su odigrali izuzetno dobro. Osim spomenutog Omeyera po četiri su pogotka dali Narcisse, Honrubia i Abalo. Tri su zabili Karabatić i Accambray. Na drugoj hrvatskoj strani je Horvat zabio šest, Lacković je bio strijelac četiri puta, dok su tri postigla Štrlek i Bičanić.

Konačnih 25:22 bio je kraj velike nade u zlato, treće hrvatsko na Olimpijskim igrama u rukometu. Opet ti Francuzi koje je cijela Hrvatska željela vidjeti na koljenima, no oni su opet slavili. Prvenstveno zbog svog pobjedničkog mentaliteta koji će sjajnu hrvatsku generaciju rukometaša obilježiti, baš kao što su naše Kauboje obilježili i ti silni uspjesi.

Francuska će braniti zlato u nedjelju u finalu protiv Švedske, dok će Hrvatska za broncu igrati protiv Mađarske. Prije četiri godine, u Pekingu, Hrvatska je izgubila tu utakmicu za broncu protiv Španjolaca. Nadamo se da je Goluža promijenio takav način razmišljanja.

Tijek utakmice: Hrvatska - Francuska 22:25 (10:12)

Drugo poluvrijeme:

60' Bičanić zabija za 21:25. Vori je postavio konačni rezultat - 22:25. Francuska je pobijedila i izborila finale sa Švedskom, dok će Hrvatska u nedjelju igrati za broncu s Mađarskom.

59' Honrubia zabija iz kontre svoj četvrti pogodak za točku na 'i - 20:25.

58' Tukao je Lacković, ali brani Omeyer. Obrana broj 19. Losert brani pokušaj Fernandeza, no nemamo brzog rješenja u napadu.

57' Opet mali tračak nade, Bičanić je zabio za 20:23. Uzvraća Sorhaindo - 20:24.

56' Honrubia pogađa s crte nakon proigravanja Karabatića - 19:23.

55' Zadnji tračak nade, Lacković je zabio za 19:22.

54' Brzo smanjuje Balić na 18:21. Odgovara Fernandez - 18:22.

53' Francuzi su nekako izborili situaciju za Abaloa čiji udarac brani Losert. Međutim, Vori u napadu ne uspijeva do lopte. Opet smo propustili svoju šansu. Narcisse zabija za 17:21.

52' Dugi napad Francuza, a Onesta taktički zove minutu odmora. Nezgodan i lukavi pokušaj Abaloa, ali brani Losert. Ipak, brani i Omeyer pokušaj Horvata.

51' Promašaj Narcissea, ali Buntić na drugoj strani pogađa gredu.

50' Ponovo je probao Lacković, ali ovaj puta brani Omeyer. Njegova 17. obrana.

49' Diže se Lacković i sjajno cilja za 17:19. Brzi odgovor Narcissea - 17:20.

48' Kažnjava nas Barachet pogotkom za 16:19.

47' Tehnička pogreška Francuza. Horvat s krila lobom smanjuje na 16:18. Hrvatska je napravila mini seriju 3:0. Opet Francuzi griješe, ali Vuković u ključnom trenutku radi prekršaj u napadu.

46' Isključenje za B. Gillea. Balić asistira Lackoviću koji nekako pogađa za 15:18.

45' Losert brani zicer Accamrayu i ostavlja nas u igri.

44' Balić je lijepo pronašao Bičanića koji zabija za 14:18.

43' Kopljar poklanja loptu Baracheta koji iz kontre pogađa 13:18. Nalazimo se u jako teškoj situaciji.

42' Narcisse pod prekršajem zabija za 13:17. Omeyer se opet budi i opet brani pokušaj Buntića.

41' Lacković radi prekršaj u napadu, a Honrubia pogađa s lijevog krila za 13:16. Goluža zove minutu odmora. Balić poručuje suigračima: "Dva mjeseca smo se pripremali, a igramo kao pi***. Ovo je sramota!" Nakon predaha nastavili smo s napadom, a Omeyer obranio šut Buntića.

40' Accambray u ovim trenucima igra sam protiv Hrvatske. Treći gol zaredom za 13:15.

39' Opet Accambray pogađa, 12:14. Uzvraća Lacković svojim prvi pogotkom - 13:14.

38' Buntić radi tehničku pogrešku, a Losert brani kontru Guigou. Buntić se diže i konačno pogađa za 12:13.

37' Accambray pogađa za 11:13.

36' Guigou promašuje s krila. Francuzi su i dalje bez pogotka u nastavku. Bičanić je fantastično proigrao na Vorija koji ne uspijeva uhvatiti loptu i poentirati.

35' Sa zapisničkog stola su zatražili da se zaustavi igra zbog problema sa semaforom.

34' Bičanić zabija, ali suci vraćaju na 9 metara. Suci nam oduzimaju loptu.

33' Već peta obrana Loserta, a Štrlek na drugoj strani zabija za 11:12. Francuzi rade prekršaj u napadu. Hrvatska ide po izjednačenje.

32' Uprskali smo šansu da dođemo na -1.

31' Počeo je nastavak susreta. Losert brani pokušaj Baracheta. Omeyer brani udarac Duvnjaka koji je na 0/7.

Prvo poluvrijeme:

30' Štrlek je 12 sekundi prije kraja zabio za 10:12. Završeno je prvo poluvrijeme. Zaostatak od dva gola ne čini se toliko loš s obzirom na viđeno.

29' Imamo aduta u Losertu, koji skida šut Narcissea. Balić gubi loptu u napadu, a Honrubia iz kontre zabija za 9:12.

28' Omeyer brani udarac Duvnjaka, koji je sada na učinku 0/6.

27' Abalo u svom stilu pogađa za 9:11. Četvrti pogodak letećeg Francuza.

26' Opet smo ukrali loptu Francuzima. Imamo napad za izjednačenje. Omeyer brani pokušaj Buntića.

25' B. Gille se branio iz prostora, pa Hrvatska dobiva sedmerac. Horvat pogađa gredu. Drugi promašeni sedmerac naših. Brzo se iskupio Horvat iz kontre, nakon što je Balić presjekao napad Francuza - 9:10.

24' Vratili smo se - Ivano zabija za 8:9. Abalo zabija za 8:10, a suci isključuju Štrleka.

23' Balić je pogodio vratnicu, no srećom odbila se lopta do naših igrača. Sjajni Horvat smanjuje na 7:9. Losert brani Karabatiću.

22' Losert odmah brani zicer B. Gillea.

21' Narcisse je pogodio iz daljine za 6:9. Goluža vadi Alilovića, a uvodi Loserta. Mirko ima tek jednu obranu.

20' Čupamo se i ne odustajemo. Vuković smanjuje na 6:8. Onesta zove time-out.

19' Duvnjak je opet lijepo prošao, no opet brani Omeyer. Obrana broj 11.

18' Deseta obrana Omeyera - skinuo je sada pokušaj Kopljara.

17' Isključen je Gojun. Francuzi su to iskoristili - Karabatić je na crtu proigrao Sorhaindoa koji pogađa za 5:8.

16' Horvat nas drži u igri, već treći njegov gol za 5:7.

15' Omeyer brani pokušaj Bičanića. Devet obrana francuskog vratara.

14' Sorhaindo je napravio nered u našoj obrani, a Karabatić pogodio za 4:7.

13' Brzi odgovor Abaloa - 3:6, ali i Štrlek s lijevog krila zabija za 4:6.

12' Horvat pogađa s krila za 3:5. Dobro smo iskoristili igrača više.

11' Drugi gol Karabatića za 1:5 Francuza. Sedmerac za Hrvatsku izborio je Kopljar. Omeyer brani udarac Čupića, pa Dinart tijelom ulazi u Čupića. Novi sedmerac i dvije minute za Dinarta. Srećom, Zlatko Horvat pogađa sa 7m za 2:5.

10' Duvnjak je lijepo prošao i izborio čistu šansu, no opet brani nevjerojatni Omeyer.

9' Vori s crte puca u Omeyera. Francuski vratar ima već šest obrana.

7' Sedmerac za Francuze, nakon što je Štrlek srušio Baracheta. Guigou je precizan za 1:4.

6' Gojun je uspio probiti Omeyera i smanjiti na 1:3.

5' Lacković promašuje izvana. I dalje smo bez postignutog gola.

4' Goluža je pozvao minutu odmora. Suci dopuštaju nešto grublju igru, a u dvorani veliku većinu čine francuski navijači. Nije krenulo dobro.

4' Čupić teško promašuje s krila, no uspjeli smo se obraniti, pa nas opet u očaj dovodi Omeyer koji brani šut Duvnjaka. Karabatić pak zabija za 0:3.

3' Omeyer je upisao novu obranu, a Abalo iz polukontre zabio za 0:2. U istoj minuti i treća obrana Omeyera.

2' Guigou je pogodio - 0:1.

1' Lacković je tukao s vanjske pozicije, ali brani Omeyer.