Mađarska pregažena

Kauboji uzeli BRONCU za veliko slavlje u Londonu!

Hrvatski su rukometaši s 33:26 slavili u utakmici za brončanu medalju protiv Mađarske..

Kauboji se ipak iz Londona vraćaju kao pobjednici, baš kao iz Beograda ove zime i to je ono što se promijenilo u odnosu na prošle godine. Nakon gubitka polufinala protiv Francuza, naši su rukometaši slavili u borbi za brončanu medalju protiv Mađarske s 33:26. Uzeli su treću olimpijsku medalju za naš rukomet, nakon dva zlata iz Atlante i Atene te ukupno 11. s velikih natjecanja u 19 godina. To je još jedna  potvrda kakva je Hrvatska sila u ovom sportu.

Hrvatski su rukometaši ostvarili veliki uspjeh na Olimpijskim igrama. Sve nas zajedno peče novi poraz protiv Francuske, ali samo su oni bolji od naših na svijetu. Samo oni. Hrvati su pobijedili u sedam utakmica, a izugbili su tek jednu (kao i na SP u Njemačkoj 2007., opa.a), iako možda i najvažniju, ali što je tu je.

Bila je to druga pobjeda Hrvata protiv Mađarske na ovom turniru. Prvu su naši rukometaši ostvarili u skupini, kada su slavili s 26-19.

''Iznad svih – Hrvatska!'', čuo se standardni poklič hrvatskih reprezentativaca u pobjedničkom zagrljaju nakon utakmice. Hrvati se zasluženo vraćaju kućama kao pobjednici. Poraz od Francuza su naši rukometaši očito uspjeli preboljeti, jer su utakmicu protiv Mađarske za broncu opet odradili na onoj visokoj razini na kojoj smo ih navikli gledati u Londonu, a nakon završetka utakmice su bili vrlo veseli prilikom slavlja.

Ivan Čupić je s 49 golova vodeći strijelac rukometnog turnira. Niclas Ekberg, čija će švedska reprezentacija igrati u finalu od 16 sati protiv Francuske, zabio je pet golova manje, što znači da bi Ćupić mogao i okončati turnir kao prvi strijelac, kao što je Patrik Ćavar bio na turniru u Atlanti 1996. godine s 43 gola...

To je i šesta medalja za Hrvatsku na ovim Olimpijskim igrama čime su ove Igre najuspješnije u povijesti za našu zemlju. Vaterpolisti su uzeli treće zlato, uz jedno srebro i dvije brone.

Tijek utakmice: Hrvatska - Mađarska 33:26 (19:14)

Drugo poluvrijeme:

60' Gol Duvnjaka za 33:25. Vadkerti je pogodio za konačnih 33:26. Završena je utakmica, Hrvatska ima broncu!

58' 14. obrana Alilovića.

57' Igra se opušteno, brzo uzvraća Harsanyi - 32:25.

56' Nagy zabija za 31:24. Čupić je asistirao Lackovića, koji zabija fenomenalni gol za 32:24.

55' Zubai je smanjio na 31:23.

54' Još jedna obrana Alilovića, pa Štrlek zabija s lijevog krila. Minutu odmora zove mađarski izbornik.

53' Duvnjak opet pogađa - 29:22. Alilović brani, a Čupić zabija iz kontre za 30:22.

52' Nova obrana Alilovića.

51' Duvnjak je prošao i pogodio za 28:22. Prije toga Alilović je skinuo zicer Zubaija.

50' Putics za 27:22.

48' Gol Čupića iz sedmerca za 27:21.

46' Buntić prolazi i zabija za ugodnih +5. Sad je 26:21.

45' Pogodak Lackovića za 25:21.

44' Putics je opet precizan - 24:21.

43' Četvrti gol Mađara u nizu, Lekai zabija za 23:20. Čupić brzo uzvraća - 24:20.

42' Vori promašuje čistu šansu.

41' Ivancsik pogađa za 23:19. Mađari su napravili seriju 3:0, a Goluža pozvao minutu odmora.

40' Lekai lijepo zabija za 23:18.

38' Ivancsik je precizan za 23:17.

37' Zubai je smanjio na 22:16. Isključeni su Gojun i Vori, imamo dva igrača manje. Ipak, zabio je Duvnjak za 23:16.

36' Alilović sada brani i šut Harsanyija s krila.

35' Kopljar prolazi i pogađa za 22:15.

34' Štrlek s krila za 21:15. Krasna obrana Alilovića nakon udarca Puticsa izvana.

33' Lacković pogađa za 20:14. Smanjuje brzo Putics - 20:15.

32' Po dva napada propustili su i Hrvatska i Mađarska. Igramo dosta čvrstu obranu.

31' Počeo je nastavak susreta.

Prvo poluvrijeme:

30' Nova sjajna obrana Alilovića. Imamo zadnjih 30 sekundi za 20. pogodak. Putics nam krade loptu i iz kontre smanjuje na 19:14. Gotovo je prvo poluvrijeme.

29' Alilović ne da Nagyju da smanji na -4, a Kopljar na drugoj strani zabija za 19:13.

28' Putics pogađa za 18:13.

27' Evo nas i na +6, za 18:12 zabija Čupić.

26' Harsanyi smanjuje na 15:12. Drugi gol Duvnjaka za 16:12, a potom i pogodak Vukovića za 17:12. Ovo je naša najveća prednost dosad.

25' Lacković zabija za 15:11.

24' Četvrta obrana Alilovića. Imamo napad za +4.

23' Čupić zabija za 13:10, ali Nagy opet brzo smanjuje na 13:11. Kopljar pogađa s vanjske linije za 14:11.

22' Krasan 'frk' Štrleka s krila za 12:10. Treća obrana Alilovića.

21' Već peti pogodak Harsanyija - 11:10.

20' Alilović sada brani i šut Nagyja, pa Čupić iz kontre pogađa za 11:8. Odmah uzvraća Nagy - 11:9.

19' Štrlek pogađa s krila za 10:8, a potom Alilović upisuje prvu obranu.

18' Opet je Harsanyi precizan sa 7m - 9:8.

17' Vori zabija za 9:7.

16' Treći gol Lackovića za 8:6. Napokon imamo dva gola prednosti. Zubai brzo smanjuje na 8:7.

14' U igri je i Balić, na čije dodavanje Vuković promašuje lijepu šansu za +2.

12' Čupić je svladao Fazekasa za 7:6.

11' Mogli smo otići na +2, ali Fazekas brani pokušaj Štrleka. Opet su Mađari s igračem manje, no Nagy zabija za 6:6.

10' Gol Štrleka za 6:5.

9' Vori zabija s crte za prvo vodstvo Hrvatske - 5:4. Harsanyi brzo izjednačuje na 5:5, iako su Mađari u ovim trenucima s igračem manje.

7' Harsanyi pogađa iz sedmerca - 3:4. Čupić je precizan s krila za 4:4.

6' Duvnjak je zabio za 3:3, a pogodak je na klupi proslavio i Balić.

5' Uzvraća Nagy izvana - 2:3. Imali su Mađari napad za +2, no Nagy je srećom pogodio gredu.

4' Opet gol Lackovića - 2:2.

3' Lacković se diže i pogađa za 1:1. Nagy iz kontre zabija za 1:2.

2' Imali smo dugi napad, a Čupić je na koncu s krila pogodio vratnicu. Mađari su poveli golom Harsanyija - 0:1.

1' Počela je utakmica.

0' Od 2003. godine Hrvatska je s Mađarskom igrala devet puta. Imamo sedam pobjeda, uz po jedan remi i poraz. U Londonu smo se s Mađarima susreli u skupini i slavili uvjerljivo - 26:19.