Srbija ispustila pobjedu

Remi u vaterpolskom derbiju Srba i Crnogoraca

Veliki vaterpolski derbi su u četvrtak odigrali Srbija i Crna Gora, pod okriljem skupine B na olimpijskom turniru u Londonu. Rezultat od 11-11 definitivno najmanje odgovara njihovim suparnicima u skupini - Mađarima...

Prije ovog današnjeg derbija i Srbi i Crnogorci su pobijedili Mađarsku. Iako Mađarima vjerojatno nije ugrožen put prema četvrtfinalu, otići će tamo sa slabije pozicije, pa će shodno tome dobiti i težeg suparnika u toj fazi turnira.

Srbija je propustila protiv Crnogoraca ostati savršena, odnosno, upisati treću pobjedu u trećoj utakmici. Nakon tvrde prve dvije četvrtine (4-3 za Srbiju) u nastavku su otvorilo u napadu na obje strane. Pogotovo u trećoj četvrtini koja je završila sa čak 5-4 za Crnu Goru.

Srbija je imala 11-9 pri samom kraju, ali je dozvolila dva pogotka suparniku, pa je završilo bez pobjednika.

Najbolji igrač utakmice je bio Srbin Andrija Prlainović koji je postigao pet pogodaka, dok je na drugoj strani tri zabio Aleksandar Ivović. (TS)