Slavio i Pittsburgh

Rekord St. Louisa, Boston pao u Torontu, Colorado u sjajnoj seriji

Hokejaši St. Louisa, vodećeg sastava Zapadne konferencije, na svome su ledu slavili protiv Buffala s 2:1 što im je 52. pobjeda ove sezone u NHL ligi.

Srušili su na taj način klupski rekord budući da je najveći broj pobjeda (51) dosad držala generacija Bluesa iz sezone 1999/00 kada je klub osvojio prvi i jedini Presidents' Trophy (naslov najbolje momčadi u osnovnom dijelu sezone) u povijesti. U četvrtak su strijelci za St. Louis bili Maxim Lapierre i Brenden Morrow, a vratar Brian Elliott je obranio 24 udarca.

St. Louis sada na kontu ima 111 bodova, jednako kao i vodeći sastav Istočne konferencije Boston koji je u četvrtak nakon produžetka izgubio u gostima kod Toronta (4:3). Pobjednički je pogodak za Leafse u trećoj minuti dodatnog vremena postigao Nazem Kadri. Torontu je ovo druga pobjeda zaredom nakon crne serije od osam uzastopnih poraza. S druge strane, Boston je izgubio dvije utakmice zaredom po prvi put nakon 26. veljače i 1. ožujka.

Hokejaši Pittsburgha svladali su Winnipeg s 4:2 i matematički eliminirali Jetse iz doigravanja. I prije utakmice su Penguinsi potvrdili naslov u diviziji Metropolitan zahvaljujući domaćem porazu od Columbusa (0:2).

Petu pobjedu zaredom ostvarili su hokejaši Colorada koji su bili bolji od New York Rangersa s 3:2 poslije izvođenja penala. Junak Avalanchea je bio Tyson Barrie koji je najprije izjednačio u posljednjoj minuti osnovnog dijela utakmice, a potom je bio i jedini strijelac u izvođenju kaznenih udaraca.

Aktualni prvak Chicago je prekinuo niz od tri poraza. Boljim izvođenjem penala na svome je ledu svladao Minnesotu (3:2), a pobjednički je pogodak postigao Marian Hossa. Blackhawski su na petom mjestu Zapada s tri boda manje od Colorada.