Vaterpolska Liga prvaka

Pro Reccu naslov prvaka Europe, Primorje hrabro palo

Vaterpolisti talijanskog Pro Recca osvojili su naslov europskih prvaka. U finalu završnog turnira Lige prvaka, u rumunjskoj Oradei, svladali su riječko Primorje s 11-8...

Pružili su hrvatski doprvaci jak otpor vaterpolskom "dream teamu", imali su u posljednjoj četvrtini samo pogodak zaostatka, ali do pobjede ipak nisu mogli. Nakon što je Pro Recco poveo s 4-1, činilo se da će lagano pronaći put do pobjede, ali uporni Riječani su se stalno vraćali. Izjednačili su najprije na 4-4, a potom su u nekoliko navrata bili na samo jednom pogotku minusa.

Na početku zadnje četvrtine su tako smanjili na 9-8, ali s nova dva gola Pro Recco je osigurao pobjedu i svoj sedmi naslov europskog prvaka. Po dva su pogotka za Primorje postigli Šetka, Garcia i De. Varga, dok su po jedan dodali Buljubašić i Da. Varga. Najefikasniji je kod pobjednika s tri gola bio Ivović, a hrvatski članovi talijanske momčadi, Damir Burić i Sandro Sukno, nisu bili među strijelcima.

U dvoboju za treće mjesto zagrebačka je Mladost svladala mađarski Vasas s 11-7, uz po dva pogotka Živkovića, Udovičića, Mallaracha i Vukičevića. Miho Bošković je zabio jednom za Vasas.